Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Albrechtická olympiáda má velmi netradiční disciplíny

  • Albrechtice,

Tělocvična základní školy a přilehlé hřiště se staly dějištěm Albrechtické olympiády. Tu už po čtvrté pro žáky základních škol zorganizovala místní tělovýchovná jednota.

„Je určena pro mladší a starší žáky. Soutěží tady Albrechtice, Stonava, Těrlicko a Horní Suchá,“ řekla předsedkyně TJ Albrechtice u Českého Těšína Dagmar Pipreková.

Kromě klasických sportovních disciplín jako je sprint, skok do dálky nebo hod kriketovým míčkem, byla fyzická kondice mladých sportovců prověřena v netradičních a pro mnohé velmi náročných disciplínách.

„Tady na tom stanovišti dělají žáci kliky. Mají jich udělat za minutu co nejvíce. Je to těžké, minuta je dlouhá,“ popsala jedno ze stanovišť rozhodčí Kristina Cielecká.

Minuta byla dlouhá pro mnohé i na dalších stanovištích.

„Ty sedy-lehy byly fyzicky náročné.“ „Mám za sebou kliky, ještě budu mít běh a sedy-lehy.“ „Nejtěžší budou sedy-lehy a nejlehčí padesátka.“ „Já se nejvíce těším na padesátku, protože mě baví běh.“ „Při tom běhu je nejdůležitější správně vystartovat,“ řekli závodníci.

„Pravidlo ve skoku přes švihadlo je, že se skáče stylem sounož, závodník skáče jednu minutu a patřiční rozhodčí počítají počat skoků,“ vysvětlil další z rozhodčích Jaroslav Chalupa.

„Ty dílčí výsledky z jednotlivých soutěží dáváme do počítače, který nám to pak sečte a připraví na vyhodnocení, “ řekla zpracovatelka výsledků Jana Haroková.

Z celkového vítězství, jak v mladších, tak starších žácích, se radovala Stonava. Druhé skončilo Těrlicko. Albrechtická základka získala bronzovou medaili v kategorii mladší žáci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy