Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Albrechtická knihovna má čtenářům co nabídnout

  • Albrechtice,

Místní knihovna v Albrechticích nabízí k zapůjčení více jak 17 tisíc knih. Téměř čtyři stovky registrovaných čtenářů si navíc může vybrat i z nabídky mnoha časopisů.

Knižní fond je pravidelně obměňován, a to vždy podle aktuální poptávky.

„Tady je určité spektrum čtenářů, každý má jiný zájem, inspiraci beru právě od nich a podle toho si vybírám, co bych měla zakoupit, aby se to půjčovalo. To spektrum je široké a dnešní nabídka knih je také veliká, máme z čeho vybírat. Myslím si, že jsou čtenáři tady spokojeni,“ řekla vedoucí knihovny Ludmila Hajduová.

„Nejčastěji chodím do knihovny pro beletrii.“ „Vždycky si mám co vybrat. Když vyjde něco nového, tak si to mohu zarezervovat a mám to jako první,“ říkají spokojeni čtenáři.

Bohatě zásobeno je i dětské oddělení. I tady si mohou čtenáři vybrat z mnoha titulů v českém a polském jazyce. Pohádky si děti mohou ale přečíst i v němčině, angličtině, nebo španělštině.

„Pro dospělé čtenáře máme takové dvojjazyčné knihy. Na jedné straně je to česky, na druhé pak v jiném jazyce,“ dodala knihovnice.

Zajímavé knihy mohou lidé najít i v předsálí knihovny. Tady jsou jim zdarma nabízeny nejen vyřazené tituly, ale i knížky, které přinesou sami čtenáři.

„Já jsem právě dneska přinesl nějaké knihy, protože mám velkou sbírku knih a myslím si, že se třeba někomu zalíbí. Knihy jsou dneska obecně velice drahé, takže taková směna nebo podarování těm lidem určitě udělá radost,“ řekl jeden z pravidelných návštěvníků albrechtické knihovny.

Návštěvníci mají v knihovně k dispozici bezplatný přístup na internet, pro děti jsou organizovány různé akce. Jednou z nich je například Noc s Andersenem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy