Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Albrechtické děti soutěžily o titul Železný hasič

  • Albrechtice,

Zajímavé odpoledne připravili albrechtičtí dobrovolní hasiči pro své nejmladší členy. V rámci ukončení sportovní sezony děti soutěžily o titul Dětský železný hasič.

Šest disciplín, v co nejkratším čase, musely zvládnout děti, které o víkendu v Albrechticích u Českého Těšína bojovaly o titul Dětský železný hasič. Určena byla nejen těm, které se po celý rok hasičskému sportu věnují, svou zručnost si mohly vyzkoušet i nehasiči.

„Chceme tím zakončit nejen naší hasičskou sezónu, ale také celý školní rok. Chceme, aby se tady děti pobavily a zasoutěžily,“ řekla vedoucí malých hasičů Katrin Bílková.

„Nejtěžší bylo asi to motání hadice, protože se mi v té rychlosti třásly ruce.“ „Celý rok jsme trénovali. Ten dnešní závod byl takovým vyvrcholením té celoroční práce.“ „Ten závod byl skvělý, já jsem si to užil,“ řekly soutěžící děti.

Těm nejmenším dětem byl povolen doping. Zvládnout všechny disciplíny jim pomáhali jejich starší kamarádi nebo rodiče.

„Nebylo to těžké, pomáhal mi tatínek.“ „Já budu hasičem,“ řekli ti nejmenší závodníci.

Zájem dětí o hasičský sport v poslední době v Albrechticích narůstá. Dobrovolní hasiči pro ně totiž organizují různé akce a výlety.

„Snažíme se, aby to nebylo jen o tom hasičském sportu. Věnujeme se dětem i mimo. Letos jsme s nimi byli například lyžovat, máme za sebou víkend v Tatrách, nedávno jsme byli stanovat,“ dodala Katrin Bílková.

Organizátoři letošní soutěže malých hasičů obohatili program o vystoupení místních kynologů, kteří předvedli dětem zajímavé ukázky výcviku svých pejsků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy