Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Českém Těšíně školí sociální pracovníky v manipulaci s imobilními pacienty

Specialisté na rehabilitaci z nemocnice v Českém Těšíně připravili seminář pro pracovníky v sociálních službách, kteří pomáhají ve městě imobilním občanům. Zdravotníci jim předali cenné rady, jak zvládat náročnou práci a zároveň šetřit své zdraví.

Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva a primářka rehabilitačního oddělení: "Cílem tohoto semináře bylo seznámit pracovníky v sociálních zařízeních s projevy a dopady imobilizace na lidský organismus a zároveň jim na praktických ukázkách ilustrovat, jak mají sami sebe při péči o tyto klienty chránit."

Při práci s těžkými imobilními klienty dochází často k přetížení v oblasti bederní, ale i krční páteře a velkých kloubů.

Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva a primářka rehabilitačního oddělení: "Dá se tomu alespoň částečně předcházet správným přístupem k lůžku, zpevněním trupu a efektivními manévry při polohování."

Nápad uspořádat seminář pro zaměstnance Centra sociálních služeb Český Těšín vzešel ze situací, kdy jsou právě pracovníci sociálních služeb stále častějšími klienty rehabilitační ambulance českotěšínské nemocnice.

Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva a primářka rehabilitačního oddělení: "Přichází nejčastěji s bolestmi bederní páteře, ale i bolestmi šíje a ramen."

První seminář se uskutečnil ve středu 23. března v prostorách Centra sociálních služeb.

Alfréd Heckel, vedoucí fyzioterapeut Nemocnice AGEL Český Těšín: "Z mého pohledu byl seminář velmi úspěšný, protože zaměstnanci domova důchodců dnes a denně manipulují s imobilními klienty. V praktické části semináře jsme zjistili, že tito zaměstnanci velmi potřebují edukaci o tom, jak se ke klientovi správně postavit, protože se při práci velmi namáhají. Páteř už je začíná bolet a jak jsme zjistili, naprostá většina chce u této práce vydržet co nejdéle. Proto byl seminář velkým přínosem a jeho účastnící si na sobě sami vyzkoušeli, že s použitím správných postupů, se dá s klientem manipulovat daleko jednodušeji."

Školení chce nemocnice nabídnout i dalším organizacím a sociálním zařízením v regionu.

Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva a primářka rehabilitačního oddělení: "Domníváme se, že tato edukace má velký smysl."
Jarmila Ďurčeková, zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Český Těšín: "Seminář byl přínosem hlavně pro terénní pracovnice v sociálních službách. Pracovníci nemocnice vystupovali velice profesionálně a předali našim zaměstnancům cenné rady, které využijí při práci s našimi klienty. Mnoha děvčatům tyto rady ulehčí práci přímo v terénu, kde si zjednoduší poskytování služby u imobilního klienta a zároveň ušetří své zdraví. Určitě bychom v budoucnu uvítali ještě minimálně jeden seminář pro pracovnice v sociálních službách, které se nemohly zúčastnit."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail