Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově pokračuje natáčení seriálu Lajna

  • Havířov,

V Havířově pokračuje natáčení seriálu Lajna v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Na tiskové konferenci tvůrci prozradili, že v dalších dílech by se mohl objevit Dominik Hašek i Jaromír Jágr. Natáčení finančně podpořila také radnice, protože věří, že se seriálem město zviditeln

V červnu se poprvé mohli lidé podívat na první díl internetového seriálu z hokejového prostředí Lajna, který se natáčí v Havířově. V současné době má pilotní díl téměř dva miliony přehrání. Tvůrci nyní ve městě a jeho okolí natáčejí další pokračování a nevylučují ani následné natočení filmu.

Daniel Strejc, producent Lajny: “V tuhle chvíli točíme dalších sedm dílů, které budeme uvádět od konce října do první poloviny prosince. Skončí to happyendem, za což jsem asi rád a kromě těch hereckých matadorů toho rodinného stříbra Dominika Haška a Jaromíra Jágra tam bude ještě jedno rodinný stříbro”.

Tím, že se seriál točí převážně v Havířově, podpořila výrobu i radnice, a to částkou 250 tisíc korun.

Josef Bělica (ANO), náměstek primátorky: “Myslím si, že to byly dobře vynaložené peníze, protože propagaci města jsme si tímto koupili tak, jak to bylo plánováno. Bylo těžké odhadnout, jaký ten dopad seriálu bude, jak seriál vyzní, jak ho přijme veřejnost. Jsem rád, že to dopadlo dobře”. 0,54

Filmovou tvorbu, která by celkově pomohla MSK změnit image, chce podpořit i kraj.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: “Rádi bychom. Budeme zvažovat především nefinanční plnění, protože kraj je zajímavý fotogenicky a je třeba toho využít. Ukázat, že tady umíme dělat zajímavé věci a ne, že je tady jen ta těžká práce v rámci velkých podniků, které tady máme”.

Kromě úspěšného trenéra, v podání Jiřího Langmajera hrají v seriálu například Norbert Lichý, Pavla Dostálová či Josef Kaluža.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy