Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Firmy se seznámily se Zaměstnaneckou mobilitou

  • Havířov,

Projekt Zaměstnanecká mobilita, který vyhlásil kraj, má díky benefitům jednak udržet mladé lidi v regionu, ale také nalákat nové. Zástupci radnic Karviné, Orlové a Havířova se nyní sešli se velkými zaměstnavateli, aby se domluvili, jak projekt co nejlépe prezentovat.

Havířov, Orlovou i Karvinou trápí odliv mladých lidí, kteří se stěhují do jiných měst. Vylidňování by mohl zastavit nový projekt Zaměstnanecká mobilita. Pro každé město kraj zaplatí 100 ročních čipových karet ODIS. Cestování zdarma však není jediným benefitem společného projektu. V Havířově se konala schůzka se zástupci velkých firem.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti RESIDOMO: “Projekt Zaměstnanecká mobilita běží už jeden měsíc a my jsme dnes tady do Lučiny pozvali všechny velké zaměstnavatele z MSK, abychom jim představili ten náš vstup, kterým je zvýhodněné bydlení”.

Projekt má přilákat do kraje mladé lidi a zároveň udržet ty stávající. Města jsou přesvědčena, že mají co nabídnout.

Tomáš Kuča (ČSSD), starosta Orlové: “My jako město jsme pořídili několik promo videí tak, abychom byli schopni nabídnout zaměstnancům těchto velkých firem to kvalitní zázemí, které slibujeme”.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka Havířova: “Máme byty městské s přijatelným nájemným. Máme volné kapacity ve školkách, ve školách”.

Jedním z velkých zaměstnavatelů například v Havířově je nemocnice. Ta kvůli nedostatku zdravotníků pobídky vítá.

Jiří Matěj, ředitel NsP Havířov a NsP Karviná: “Významně to přispívá ke stabilizaci ať už stávajících zaměstnanců, tak případně u hledání nových zaměstnanců”.

Kraj spustil projekt na počátku září. Prozatím se do něho zapojila asi desítka absolventů škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy