Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov bude rozdávat tašky na separaci odpadu

  • Havířov,

Od počátku listopadu bude havířovská radnice rozdávat tašky na třídění odpadu. Několik desítek sad si vyžádala i gymnázia. Studenti si myslí, že nyní budou třídit odpad i ti spolužáci, kteří to doposud nedělali.

Skládky na smíšený komunální odpad jsou už téměř plné a rozšiřovat se nebudou. Budoucnost je ve třídění odpadu a další recyklaci. Proto radnice v Havířově pořídila tisíc sad tašek na separaci, které si budou moci lidé vyzvednout na magistrátu.

Eva Wojnarová, odbor komunálních služeb: “Mezi obyvatelé je začneme distribuovat od prvního listopadu. Lidé, pokud mají zájem, si mohou jednu sadu na domácnost vyzvednout na informacích magistrátu. Pokud budou informace uzavřeny, tak si je mohou vyzvednout na podatelně”.

Lidé by si měli uvědomit, že tašky slouží jen na třídění odpadu a ne jako nákupní tašky.

O sady tašek na separaci odpadu projevila zájem i gymnázia.

Barbora Lacinová, studentka Gymnázia Studentská: “Naše třída začala s tříděním odpadu dříve než celá škola, protože jsme měli pocit, že třídění odpadu je přirozené. To, že jsme dostali tašky, podněcuje třídění i u těch, kteří by to za normálních okolností neudělali”.

Tereza Chowaniecová, studentka Gymnázia Studentská: “Samozřejmě, že se vyskytují i lidé, které to moc nezajímá. Možná by nebylo naškodu, kdyby kontejnery vysypávali častěji, protože jsou často přeplněné a lidé pak házejí odpad vedle”.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy