Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiny v nouzi dostaly šanci na nový život

  • Havířov,

Především rodiny s dětmi, které se ocitly na ulici, dostaly šanci bydlet opět v bytech. Havířov je jedním z měst, které se zapojilo do projektu Prevence bezdomovectví.

Paní Kateřinu Makulovou z Havířova vyhodil před rokem po rozvodu manžel i z třemi dětmi z bytu. Rodina se rázem ocitla na ulici. Dočasný azyl našla v Domě pro matky s dětmi. Poté se paní Makulová přihlásila do projektu Prevence bezdomovectví a nyní žije na zkoušku v městském bytě.

Kateřina Makulová, klientka Armády spásy: “Je to úplně jiné. Můžu vše nastartovat do nového života, mohu žít jinak a dětem jsem vrátila bydlení a vše, o co přišli”.

Jan Šustal, syn: “Teď je to lepší. Máme byt a našel jsem si kamarády”.

Během celého programu musí rodiny spolupracovat se sociálními pracovníky.

Táňa Ševčíková, sociální pracovnice AS: “Maminky dochází jak za námi, tak my k nim do bytů, kdy kontrolujeme jak fungují, jak jsou schopné samostatného bydlení. Pomáháme jim s vyřizováním dávek a jiných písemností”.

Radnice celkem uvolnila na projekt Armády spásy 36 bytů a všechny jsou už obsazené.

Dalších třicet zájemců čeká v pořadníku. Pokud sociální pracovníci, ale i město usoudí, že po dvou letech rodina funguje a plní si své povinnosti, je s ní uzavřena nájemní smlouva.

Jolanta Górecká, vedoucí ambulantních a terénních služeb Armády spásy: “Na tom základě se nám uvolňuje kapacita, protože klient už není přímo klientem prevence bezdomovectví a tím pádem můžeme nabrat další byty”.

Program bezdomovectví se kromě Havířova osvědčil také například v Ostravě, Bohumíně, nebo Kopřivnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy