Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský magistrát uspořádal sbírku brýlí

  • Havířov,

Téměř 1200 kusů brýlí se podařilo vybrat v rámci sbírky, kterou zorganizoval havířovský magistrát. Brýle se nyní prostřednictvím ADRY dostanou k potřebným lidem do různých koutů světa.

Brýle. Zdravotní pomůcka, která je pro lidi žijící ve vyspělých zemích naprosto běžná. V rozvojových státech ale nikoliv. Proto se odbor sociálních věcí havířovského magistrátu rozhodl uspořádat sbírku jak slunečních, tak dioptrických brýlí. Zapojili se do ní úředníci, kluby seniorů i městská policie.

Anna Kubíčková, odbor sociálních věcí havířovského magistrátu: “Jsme velmi rádi, že akce byla úspěšná. Sbíralo se celkem dva měsíce a podařilo se nasbírat 1195 kusů brýlí”.

František Procházka, zástupce klubu seniorů: “Jsem z klubu důchodců z Dolních Datyní. Sbírali jsme to pro ty, kteří to potřebují. Nasbírali jsme padesát brýlí”.

O další osud brýlí se postará humanitární organizace ADRA, která má s podobnými sbírkami zkušenosti.

Marcela Holková, zástupce humanitární organizace ADRA: “1 200 brýlí pomůže opravdu 1200 lidem. A jsme rádi, že takto je spolupráce mezi námi. Tyto brýle půjdou na dva směry. Část předáme organizaci, která je dál distribuuje tam, kde je třeba. Další brýle poveze ADRA na Ukrajinu”.

Brýle se ale nejdříve budou muset roztřídit, vyčistit a případně opravit. S tím ADŘE pomáhají dobrovolníci oční specialisté.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail