Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior doprava v Havířově bude pokračovat

  • Havířov,

V loňském roce se radnice v Havířově rozhodla, že vyzkouší také zavést senior dopravu, jako v jiných městech. Po zkušební době město usoudilo, že službu bude finančně podporovat i nadále.

Paní Helena Kapicová má zdravotní potíže a než by měla jet do nemocnice autobusem, rozhodla se využít senior dopravu, kterou v Havířově zabezpečuje Český červený kříž Karviná.

Helena Kapicová, seniorka: “Pomůže mi to, je to pro mě výhodné. Mám problémy s páteří a špatně se mi chodí”.

Podle požadavků odveze Červený kříž seniora i zpět domů.

Kamila Hlaváčová, pracovnice Českého červeného kříže Karviná:: “První jízdou dostanou na mě telefonní číslo. Kdy oni neví, že budou třeba za hodinu hotovi. Ale když už to ví, tak mi zavolají, já pro ně přijedu, domluvíme se, budu tam čekat třeba deset minut”.

Město zavedlo senior dopravu zkušebně na jeden rok. Po vyhodnocení se radnice rozhodla, že službu podpoří i v letošním roce.

Jana Dybová, mluvčí havířovského magistrátu: “Ukázalo, se že o senior dopravu je velký zájem a lidé si na ni zvykli. Proto i v letošním roce jsme se rozhodli vyčlenit na tuto službu zhruba 360 tisíc korun”.

Celkově dopravu pravidelně využívá zhruba 250 seniorů.

Oldřich Gbelec, ředitel Českého červeného kříže Karviná: “V loňském roce jsme zrealizovali cca 2500 jízd a ten zájem stále roste. V rámci kapacity se snažíme plnit maximum pro seniory, abychom je dovezli tam, kam potřebují, ale kapacita není neomezená”.

I v letošním roce platí, že senior dopravu mohou využívat lidé jen k převozu k lékaři. Navýšil se ale počet jízd, a to z šesti na osm měsíčně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy