Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocný ovčák trpěl v mrazech na zahradě

  • Havířov,

V Havířově nechali bezcitní lidé trpět německého ovčáka v těchto krutých mrazech na zahradě. Na nemocného psa naši televizi upozornila divačka, která rovněž kontaktovala Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.

Tohle je sedmiletá dokonce papírová fena německého ovčáka, která byla v těchto krutých mrazech na zahradě, kde se neměla pořádně kde schovat. Voda a žrádlo bylo v misce zamrzlé. Majitelé přitom věděli, že pes je nemocný. Na případ upozornila naši televizi divačka.

Zdena Viazanicová, žena, která upozornila na případ: “Bylo vidět, že ten pejsek je ve strašném stavu, že je nemocný. Neměl tu vodu, neměl tu žrádlo, tak jsme mu tady donesli granule. Maso jsme koupili”.

Paní Viazanicová kontaktovala i Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, kterému se podařilo přesvědčit majitelku psa, aby jim ho darovala.

Majitelka se s námi o psovi nechtěla bavit, na zahradě ho prý měli půl roku.

Petra Sekerová, členka Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat: “Na první pohled je pes nemocný, v podvyživeném stavu. Jak to s ním opravu je nám potvrdí až veterinář. Určitě tohle nejsou vhodné podmínky, aby bylo zvíře venku. Pokud jsou takové teploty, je třeba tomu psovi zajistit teplo. Ten pes tady nemůže zůstat sám bez lidské pomoci”.

Pes byl z Havířova převezen na veterinární kliniku ve Frýdku-Místku. Fena má nemocné srdce a klouby. Venku by dlouho nepřežila.

Jana Kouřilová, veterinářka: “Celkově ten stav není dobrý. Pacient má chronický pacient který má špatný výživný stav, ale ta fenka je relativně aktivní. Myslíme si, že pokud bude dostávat správnou léčbu, může dobře fungovat”.

Spolek může veterinární léčbu všem zachráněným zvířatům zajistit jen díky dárcům. Až se fenka uzdraví, budou se jí snažit najít nový domov.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail