Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské školy budou mít nové učebny

  • Havířov,

Žáci ze sedmi základních havířovských škol se mohou těšit na nové odborné učebny. Z 90% získají školy peníze z evropských fondů. Z projektů se zaplatí i bezbariérové přístupy.

Aby mohli být žáci dobře připraveni na střední školy, musí se učit ve kvalitně vybavených odborných učebnách. V mnohých havířovských základních školách jsou ale učebny značně zastaralé. To se během pár měsíců změní. Sedm škol se zapojilo do evropského projektu, jednou z nich i ZŠ Karolíny Světlé, kde už jednu moderní učebnu mají.

“Jedná se o učebnu fyziky a přírodopisu. Zároveň bychom chtěli rekonstruovat i kabinet přírodopisu,” řekl ředitel ZŠ K. Světlé Jiří Kotaška.

Modernizaci učebny potřebují i na Základní škole Kpt. Jasioka. Stejně tak důležité bude i vybudování plošin pro imobilní žáky.

“Naše škola se zapojila do projektu zejména kvůli této učebně, ve které bude zmodernizovaná učebna chemie a fyziky. Také z projektu získáme nájezdy a plošiny,” doplnila ředitelka ZŠ Kpt. Jasioka Petra Židková.

Všechny projekty budou stát zhruba 17,5 milionu korun. Peníze ale školy dostanou až po realizaci.

“V současné době město poskytne bezúročně částku přes 17,5 milionu korun, aby se školy mohly do rekonstrukcí pustit. Zároveň deseti procenty se bude na projektu podílet město,” vysvětlila náměstkyně primátorky Alena Zedníková (ČSSD).

Školy si budou muset s modernizací pospíšit. Veškeré práce musí být dokončeny nejpozději do září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy