Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První závody ve wakeboardingu na Těrlické přehradě

  • Havířov,

V České republice je pět areálů, kde se nachází velké vodní vleky. Jeden je také na Těrlické přehradě. Právě zde zahájili svou sezonu jezdci na prknech. Na závody přijela i česká elita.

Otočky, vruty, nebo salta. To vše mohli lidé vidět o víkendu na Těrlické přehradě, kde se konalo první kolo mezinárodního závodů ve wakeboardingu. Na start se postavilo přes 70 sportovců z Maďarska, Polska, Slovenska a Česka.

“V Těrlicku se konají první závod Golden wake tour a tuto soutěž jsme založili před pěti lety. Čeští jezdci jsou na tom velmi dobře. Je tady kompletní elita českého wakeboardingu. Tomáš Jadrný, ale všem se daří,” řekl jeden z organizátorů Roman Jánošík.

“Já jsem z Havířova. Daří se mi tak středně. Doufám, že to dnes vyhraji za devatenáctky a možná za muže,” vyjádřil své představy Tomáš Buček.

“Věnuji se tomu třetí sezonu a loni jsem byl druhý na mistrovství ČR. Na tomhle sportu mě nejvíc baví ty lidi, protože jsou skvělí,” řekl jezdec Tomáš Šantrůček.

“Já jsem přijel z Brna, kde máme svůj vlastní vlek, kde trénujeme a jelikož jsou to takové první závody v sezoně, tak jsme rád, že jsem se poznal se starými jezdci,” dodal Tomáš Jadrný.

Právě tento jezdec ukázal, jak je důležité umět také padat. Všichni nadšenci tohoto sportu se opět setkají v druhém kole závodů, které se koná v Maďarsku.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail