Reklama

V Havířově chce někdo ublížit psům

  • 7. června 2018,
  • 12:47,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Během jednoho týdne našli lidé v havířovském lesoparku další nebezpečnou návnadu pro psy. Kovové předměty někdo ukrývá do různých uzenin. Případem se začala zabývat policie.

Reklama

Opravdu velký strach začínají mít pejskaři v Havířově-Podlesí. Minulý týden našli v lesoparku párek s důmyslně ukrytými kovovými předměty. Nyní v lese ležela nástraha v salámu. Naposledy chtěl někdo takto psům ublížit před dvěma lety. O své miláčky málem přišly i tyto ženy.

“Tady máme toho bílého pejska, který to snědl. Měl to v puse. Držel to a měl tam hřebík zapíchnutý v salámu. Ještě, že mu to paní vytáhla z tlamy,” popsala svou zkušenost jedna z pejskařek.

Zkušenosti s návnadami mají i veterináři. Psům hrozí bolestivé poranění tlamy, ale i vážnější zranění.

“V minulosti, ne tak dávné, jsme se s takovými případy setkali. Pokud to polkne, tak to může uvíznout v jícnu, což je velký problém pro toho pejska. Případně protrhnout jícen, což je téměř fatální. Pokud se to dostane dál, tak to způsobuje poranění trávicího traktu, neprůchodnost a následný chirurgický zákrok,” uvedl veterinární lékař Martin Polák.

Případem se už zabývá policie.

“Policisté přijali oznámení od Městské policie Havířov a případem se budou intenzivně zabývat,” uvedla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Pejskaři by uvítali, kdyby město na stromy vylepilo varovné plakáty.

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu