Reklama

Senioři ukončili další běh Akademie III. věku

  • 11. června 2018,
  • 11:00,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Dalších téměř šedesát seniorů ukončilo v Havířově Akademii III. věku. Radnice studium podporuje téměř dvacet let. Posluchači mají největší zájem o výuku cizích jazyků a práci s počítačem.

Reklama

Tohle jsou havířovští senioři, kteří mohou být na sebe náležitě pyšní. Rozhodli se i v pozdějším věku studovat a nyní se dočkali svých promocí. Akademie třetího věku jim dala nové vědomosti i přátelé.

“Z přednášek jsem se dozvěděla spoustu věcí. Co se týče počítačů, tak to celkem zvládám. Velký problém je pro mě angličtina,” uvedla absolventka Akademie III. věku.

“Senioři se mohou přihlásit opakovaně do nového běhu, ale jen ti, kteří skončili před pěti a více lety,” vysvětlil vyučující Jaroslav Šigut.

Akademie III. věku běží ve městě již od roku 1999, kdy byl vyhlášen Rok seniorů. Od této doby prošlo studiem téměř tisíc seniorů. Město na akademii přispělo už přes sedm milionů korun.

“Zase jsme na radě schválili prodloužení na další tři roky. Noví senioři se budou moci opět vzdělávat,” řekla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Další běh Akademie III. věku se pro seniory zahájí na podzim.
Cestou od swingu až k folklóru / koncerty

14.06. 18:00 - 15.06. 18:00
Orlová, Orlová – Evangelický kostel/ Rychvald – Husův sbor


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu