Děti a senioři strávili den s koňmi

  • 16:23,
  • Havířov ,

Pracovníci domova Helios v Havířově připravili pro seniory nevšední dopoledne. Na zahradu nechali přivést poníky. V rámci hipoterapie budou klienti za zvířaty dojíždět pravidelně.

Senioři z havířovského domova v loňském roce jezdili do stájí ke koním. Zvířata si mohli hladit, krmit i kartáčovat. Do domova se pak vraceli plní zážitků a dojmů. V letošním roce projekt zahájili tak, že poníci přijeli do areálu domova.

“Rozhodli jsme se znovu tuto akci obnovit, protože o tuto událost byl velký zájem ze strany seniorů a navíc jsme chtěli posílit mezigenerační vztahy mezi našimi seniory a dětmi z mateřské školy, protože pravidelně za námi docházejí. Docházejí i na naše hřiště,” řekla vedoucí sociálního útvaru Gabriela Kunčická.

“Je to moc pěkné, je to takové živé s těmi dětmi a koníčky. My jsme zvyklí na koníčky, protože tam jezdíme, ale tady ještě nebyli,” popsala své dojmy klientka domova.

Děti se nejen mohly projet na poníkovi, ale také se seniory hrály hry a soutěžily. Malí předškoláci si připravili pro všechny i dárky.

“My jsme tady přišli potěšit babičky. Hrajeme tady různé hry a jezdíme na koních,” řekla nadšené dítě.

Do stájí v Chotěbuzi budou senioři za zvířaty dojíždět pravidelně každý měsíc.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků