Reklama

Děti a senioři strávili den s koňmi

  • 11. června 2018,
  • 16:23,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Pracovníci domova Helios v Havířově připravili pro seniory nevšední dopoledne. Na zahradu nechali přivést poníky. V rámci hipoterapie budou klienti za zvířaty dojíždět pravidelně.

Reklama

Senioři z havířovského domova v loňském roce jezdili do stájí ke koním. Zvířata si mohli hladit, krmit i kartáčovat. Do domova se pak vraceli plní zážitků a dojmů. V letošním roce projekt zahájili tak, že poníci přijeli do areálu domova.

“Rozhodli jsme se znovu tuto akci obnovit, protože o tuto událost byl velký zájem ze strany seniorů a navíc jsme chtěli posílit mezigenerační vztahy mezi našimi seniory a dětmi z mateřské školy, protože pravidelně za námi docházejí. Docházejí i na naše hřiště,” řekla vedoucí sociálního útvaru Gabriela Kunčická.

“Je to moc pěkné, je to takové živé s těmi dětmi a koníčky. My jsme zvyklí na koníčky, protože tam jezdíme, ale tady ještě nebyli,” popsala své dojmy klientka domova.

Děti se nejen mohly projet na poníkovi, ale také se seniory hrály hry a soutěžily. Malí předškoláci si připravili pro všechny i dárky.

“My jsme tady přišli potěšit babičky. Hrajeme tady různé hry a jezdíme na koních,” řekla nadšené dítě.

Do stájí v Chotěbuzi budou senioři za zvířaty dojíždět pravidelně každý měsíc.
Cestou od swingu až k folklóru / koncerty

14.06. 18:00 - 15.06. 18:00
Orlová, Orlová – Evangelický kostel/ Rychvald – Husův sbor


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu