Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti a senioři strávili den s koňmi

  • Havířov,

Pracovníci domova Helios v Havířově připravili pro seniory nevšední dopoledne. Na zahradu nechali přivést poníky. V rámci hipoterapie budou klienti za zvířaty dojíždět pravidelně.

Senioři z havířovského domova v loňském roce jezdili do stájí ke koním. Zvířata si mohli hladit, krmit i kartáčovat. Do domova se pak vraceli plní zážitků a dojmů. V letošním roce projekt zahájili tak, že poníci přijeli do areálu domova.

“Rozhodli jsme se znovu tuto akci obnovit, protože o tuto událost byl velký zájem ze strany seniorů a navíc jsme chtěli posílit mezigenerační vztahy mezi našimi seniory a dětmi z mateřské školy, protože pravidelně za námi docházejí. Docházejí i na naše hřiště,” řekla vedoucí sociálního útvaru Gabriela Kunčická.

“Je to moc pěkné, je to takové živé s těmi dětmi a koníčky. My jsme zvyklí na koníčky, protože tam jezdíme, ale tady ještě nebyli,” popsala své dojmy klientka domova.

Děti se nejen mohly projet na poníkovi, ale také se seniory hrály hry a soutěžily. Malí předškoláci si připravili pro všechny i dárky.

“My jsme tady přišli potěšit babičky. Hrajeme tady různé hry a jezdíme na koních,” řekla nadšené dítě.

Do stájí v Chotěbuzi budou senioři za zvířaty dojíždět pravidelně každý měsíc.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail