Havířov chce zavést MHD pro děti a seniory zdarma

  • 12:28,
  • Havířov ,

Havířov je dalším městem, které reaguje na vládní slevy jízdného. Chce jít ale vlastní cestou, která umožní seniorům a dětem cestovat úplně zdarma. Vedení kraje si myslí, že to není úplně dobrý krok.

Od počátku října začne platit vládní nařízení, které zavádí slevy jízdného pro seniory a studenty, a to ve výši 75%. Úleva bude platit pro příměstskou dopravu. Na to ale začala reagovat i města, která si platí městskou hromadnou dopravu. Například radní Havířova chtějí zavést cestování úplně zdarma pro seniory nad 65 a studenty do 18 let.

“Myslím si, že to pomůže studentům v tom, že když cestují do Ostravy za studiem, tak nebudou mít problémy s tarify a bude to pro ně jednodušší. Samozřejmě, já neříkám, že je to trend, ale města takto reagují na kraj a my jsme se rozhodli takto,” uvedla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Vedení kraje si ale myslí, že zavedení jízdného zdarma není dobrým krokem. Vyzvalo města, zda by zvážila zavést stejnou slevu v MHD jako vláda.

“Některá města řekla, že ano, některá, že ne. Teď se dozvídáme, že Havířov to vzal úplně jinak, takže integrovaný systém, který se v kraji dvacet let budoval, dostal další hřebíček do rakve,” řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Jízdné zdarma pro seniory a děti do 15 let platí už i v Karviné. V Havířově budou muset o záměru ještě rozhodnout zastupitelé.
Aga24, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Pygmalino, s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu