Reklama

Havířov chce zavést MHD pro děti a seniory zdarma

  • 13. června 2018,
  • 12:28,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Havířov je dalším městem, které reaguje na vládní slevy jízdného. Chce jít ale vlastní cestou, která umožní seniorům a dětem cestovat úplně zdarma. Vedení kraje si myslí, že to není úplně dobrý krok.

Reklama

Od počátku října začne platit vládní nařízení, které zavádí slevy jízdného pro seniory a studenty, a to ve výši 75%. Úleva bude platit pro příměstskou dopravu. Na to ale začala reagovat i města, která si platí městskou hromadnou dopravu. Například radní Havířova chtějí zavést cestování úplně zdarma pro seniory nad 65 a studenty do 18 let.

“Myslím si, že to pomůže studentům v tom, že když cestují do Ostravy za studiem, tak nebudou mít problémy s tarify a bude to pro ně jednodušší. Samozřejmě, já neříkám, že je to trend, ale města takto reagují na kraj a my jsme se rozhodli takto,” uvedla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Vedení kraje si ale myslí, že zavedení jízdného zdarma není dobrým krokem. Vyzvalo města, zda by zvážila zavést stejnou slevu v MHD jako vláda.

“Některá města řekla, že ano, některá, že ne. Teď se dozvídáme, že Havířov to vzal úplně jinak, takže integrovaný systém, který se v kraji dvacet let budoval, dostal další hřebíček do rakve,” řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Jízdné zdarma pro seniory a děti do 15 let platí už i v Karviné. V Havířově budou muset o záměru ještě rozhodnout zastupitelé.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu