Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chce zavést MHD pro děti a seniory zdarma

  • Havířov,

Havířov je dalším městem, které reaguje na vládní slevy jízdného. Chce jít ale vlastní cestou, která umožní seniorům a dětem cestovat úplně zdarma. Vedení kraje si myslí, že to není úplně dobrý krok.

Od počátku října začne platit vládní nařízení, které zavádí slevy jízdného pro seniory a studenty, a to ve výši 75%. Úleva bude platit pro příměstskou dopravu. Na to ale začala reagovat i města, která si platí městskou hromadnou dopravu. Například radní Havířova chtějí zavést cestování úplně zdarma pro seniory nad 65 a studenty do 18 let.

“Myslím si, že to pomůže studentům v tom, že když cestují do Ostravy za studiem, tak nebudou mít problémy s tarify a bude to pro ně jednodušší. Samozřejmě, já neříkám, že je to trend, ale města takto reagují na kraj a my jsme se rozhodli takto,” uvedla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Vedení kraje si ale myslí, že zavedení jízdného zdarma není dobrým krokem. Vyzvalo města, zda by zvážila zavést stejnou slevu v MHD jako vláda.

“Některá města řekla, že ano, některá, že ne. Teď se dozvídáme, že Havířov to vzal úplně jinak, takže integrovaný systém, který se v kraji dvacet let budoval, dostal další hřebíček do rakve,” řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Jízdné zdarma pro seniory a děti do 15 let platí už i v Karviné. V Havířově budou muset o záměru ještě rozhodnout zastupitelé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy