Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie na přehradě školila bezpečnou plavbu

  • Havířov,

Policie společně s plavební správou uspořádali na Těrlické přehradě akci a názvem Nedělej vlny. Během praktických ukázek mohli lidé vidět, jak se má správně a bezpečně řídit motorové plavidlo.

Je to nejvíce nebezpečný režim, protože způsobuje vlnobití a sání, které má negativní vliv na ostatní účastníky.

Tak tyto informace se mohli dozvědět provozovatelé motorových člunů o víkendu na Těrlické přehradě. Nevhodná jízda může ohrozit především plavce. Praktické ukázky na vodní ploše připravila policie a plavební správa.

“My jsme si všimli v uplynulých plavebních sezonách, že poměrně častým problémem je vznik škodlivého vlnobití a sání při plavbě. Což je nedovolená věc, která ohrožuje bezpečnost ostatních účastníků plavebního provozu,” řekla ředitelka Státní plavební správy ČR Klára Němcová.

Akci uvítali například i členové vodního lyžování, kteří se nechali také poučit.

“V našem majetku je také garáž, kde jsou plavidla, takže nás vlnobití často ohrožuje,” řekl člen klubu Daniel Feber.

Policie i vodní správa uspořádala akci Nedělej vlny zejména kvůli prevenci a osvětě. Řidiči, kteří ale nechtějí respektovat pravidla, mohou počítat s tučnou pokutou.

“Ti, kteří řídí plavidlo, by měli dodržovat zákon. Bohužel musím konstatovat, že ne vždy tomu tak je. Nejhorším přestupkem, se kterým se policie setkává, je alkohol. Dále řidiči rekreačních plavidel nemají dobře označené lodě, nejsou dostatečně poučení, nemají výbavu,” uvedl ředitel Služby pořádkové policie ČR Martin Hrinko.

Stejnou preventivní akci uspořádala policie a plavební správa také na přehradě Orlík.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail