Havířovští hokejisté už nebudou mít flekatý led

  • 12:14,
  • Havířov ,

Ve víceúčelové hale v Havířově se začal dělat led pro nadcházející hokejovou sezonu. Tentokrát by se ale nemělo stát, že by plocha byla samý flek, jako v minulém roce, a to díky speciálním foliím.

Takto to dopadlo, když se v loňském roce havířovští hokejisté rozhodli, že s nátěrem plochy na bílo jim pomohou fanoušci. Klub kvůli flekům čelil velké kritice i posměchu.

“Dneska jsem to viděl poprvé a kdybych byl hokejista kdekoliv z republiky a přijel bych tady, stál bych ve dveřích a viděl ledovou plochu, tak bych řekl, že tady neumí udělat led, tady hrát nebudu. Je to ostuda. Nejhorší ledová plocha, jakou jsem viděl,” uvedl v loňském roce jeden z fanoušků.

Nikdo nechtěl, aby se situace opakovala, a proto si v letošním roce plochu vzala na starost Správa sportovních a rekreačních zařízení, která investovala do nové technologie.

“Jako jeden z mála zimních stadionů v ČR jsme použili bílé folie, které jsou na ploše. Pokládají se na malou vrstvu ledu, která už je přimražena. Mělo by to zaručit větší bělost ledu,” uvedl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Radomír Kácal.

Bílé fólie stály zhruba 80 tisíc korun, po sezoně se dají srolovat a použít v dalších minimálně pěti letech.

“Asi nejtěžší je vyrovnat ty bubliny, které tam jsou, které se dělají dost často a potřebujeme k tomu válečky a vodu,” vysvětlil pracovník Marián Taraba.

Před zahájením sezony správce víceúčelové haly investoval také do nových mantinelů a ochranných skel, včetně záchytné sítě. Z bezpečnostních důvodů se provedla i oprava rozvodny elektrické energie.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků