Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští hokejisté už nebudou mít flekatý led

  • Havířov,

Ve víceúčelové hale v Havířově se začal dělat led pro nadcházející hokejovou sezonu. Tentokrát by se ale nemělo stát, že by plocha byla samý flek, jako v minulém roce, a to díky speciálním foliím.

Takto to dopadlo, když se v loňském roce havířovští hokejisté rozhodli, že s nátěrem plochy na bílo jim pomohou fanoušci. Klub kvůli flekům čelil velké kritice i posměchu.

“Dneska jsem to viděl poprvé a kdybych byl hokejista kdekoliv z republiky a přijel bych tady, stál bych ve dveřích a viděl ledovou plochu, tak bych řekl, že tady neumí udělat led, tady hrát nebudu. Je to ostuda. Nejhorší ledová plocha, jakou jsem viděl,” uvedl v loňském roce jeden z fanoušků.

Nikdo nechtěl, aby se situace opakovala, a proto si v letošním roce plochu vzala na starost Správa sportovních a rekreačních zařízení, která investovala do nové technologie.

“Jako jeden z mála zimních stadionů v ČR jsme použili bílé folie, které jsou na ploše. Pokládají se na malou vrstvu ledu, která už je přimražena. Mělo by to zaručit větší bělost ledu,” uvedl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Radomír Kácal.

Bílé fólie stály zhruba 80 tisíc korun, po sezoně se dají srolovat a použít v dalších minimálně pěti letech.

“Asi nejtěžší je vyrovnat ty bubliny, které tam jsou, které se dělají dost často a potřebujeme k tomu válečky a vodu,” vysvětlil pracovník Marián Taraba.

Před zahájením sezony správce víceúčelové haly investoval také do nových mantinelů a ochranných skel, včetně záchytné sítě. Z bezpečnostních důvodů se provedla i oprava rozvodny elektrické energie.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail