Na fotbalovém stadionu v Havířově našli podzemní vodu

  • 11:04,
  • Havířov,

V Havířově na Městském fotbalovém stadionu našli pomocí hloubkového vrtu podzemní vodu. Nyní začnou se stavěním retenčních nádrží. Areál si tím zajistí vlastní zavlažování trávníků.

Městský fotbalový stadion v Havířově se pustil do unikátního projektu. Doposud používal užitkovou vodu na zavlažování trávníků z Dolu Lazy. Přívod bude zřejmě odstaven. Proto se rozhodli provést vrt a najít vlastní podzemní vodu.

“Budeme čerpat podzemní vodu, která se bude zjišťovat odčerpáváním, kolik je tam vůbec zásoby vody. Mělo by to být prakticky dva kubíky za hodinu, které by mohly doplňovat retenční nádrže, které budou zakopány v podzemí a tímto systémem bychom měli zavlažovat obě dvě hřiště,” vysvětlil vedoucí fotbalového areálu Miroslav Polák.

Firma provedla vrt do hloubky třiceti metrů. Ten se bude muset následně vyztužit. Hydrogeolog se za svou dlouholetou praxi prozatím nesetkal s takovým projektem na fotbalovém stadionu. Nápad to prý ale není špatný.

“Situace je taková, že vody je skutečně málo, neprší. Česká republika je střecha Evropy. To znamená, že každá kapka je pro nás dobrá. Jestli přijdou o vodu z Dolu Lazy, která je v současné době zásobuje, tak musí hledat náhradní řešení a to je jedno z náhradních řešení. Chytat srážkovou vodu a podzemní,” doplnil hydrogeolog Milan Kučera.

Velké retenční nádrže by se měly začít stavět během čtrnácti dnů. Celý projekt vyjde na zhruba šest milionů korun.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 19:35
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:00 - 19:35
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 07.12. 19:35
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků