Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští strážníci mají nová elektrokola

  • Havířov,

Strážníci na kolech se v praxi hodně osvědčili. Ti v Havířově se ale během služby už tak neunaví a budou moci mapovat mnohem větší terén. A to díky novým elektrokolům.

Městská policie v Havířově byla jednou z prvních v ČR, která zavedla cyklohlídky. Po sedmnácti letech stará kola nyní nahradí elektrokola.

“Jsou tři stupně pomoci. Na tom maximálním je dojezd až 150 kilometrů. Když si to dá na velkou pomoc, jede rychleji a méně šlape a najede 40 kilometrů,” uvedl zástupce ředitele MP Havířov Libor Morcinek.

Tato hlídka na elektrokolech jezdila celou noc. Rozdíl je prý velký.

“Na těch kolech se jezdí mnohem lépe. Kolo je jinak řešeno, lépe se nastupuje. Předtím jsme byli schopni okrajové lokality zkontrolovat jednou, nyní to není problém rozšířit,” řekl strážník Ivan Mozer.

Cyklohlídky se ve městě osvědčily. Strážníci mohou rychle prokličkovat mezi dvorovými částmi a i díky tomu se jim nejednou podařil zajistit pachatel.

“Je tam přímý kontakt strážníka s občany. I večer jsme mnohokrát překvapili některé lapky, kteří sice měli na začátku parkoviště hlídače, ale kluci přijeli z druhé strany po chodníku a už je měli,” doplnil ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Stará kola městská policie nevyhodí, ale daruje je pro výuku na dopravní hřiště.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Rychvald
Rychvald
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

hotel DAKOL
Petrovice u Karviné
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků