Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé podepisují petici proti výstavbě bytového domu

  • Havířov,

Soukromí vlastníci rodinného domu v centru Havířova chtějí objekt přestavět na rezidenční bydlení pro mladé. Místní obyvatelé ale podnikatelům nevěří a bojí se, že se do lokality nastěhují problémoví lidé.

Tento rodinný dům stojí na ulici Družstevnická v Havířově přímo uprostřed sídliště. Noví majitelé, kteří nemovitost koupili, chtějí vilku přestavět. Obyvatelé okolních domů se však bojí, že zde vznikne sociální bydlení. Místní se záměrem soukromého vlastníka nesouhlasí a podepisují petici.

"Je to nemístné, aby tady čtyři metry od balkónu se stavěl další dům. Samozřejmě, že jsme psali petice a opravdu nesouhlasíme, aby si tady nějaký majitel dělal co chtěl,” řekla jedna obyvatelka domu.

Majitel nemovitosti záměr představil i radnici. Ta má také pochybnosti.

"My jsme účastníky stavebního řízení. My budeme do stavebního řízení vstupovat a pokud povolení na stavbu nedáme, tak není možná,” uvedl náměstek primátorky Karel Šlachta (ČSSD).

Jeden z majitellů nemovitosti ale tvrdí, že chtějí pomoci mladým rodinám, pro které vznikne moderní rezidenční bydlení.

"Našim záměrem bylo nabídnout lidem něco nového, co tady chybí. Tohle srovnávat se sociálními byty, to je absolutní nesmysl, nebo pro hendikepované. Tam má vzniknout deset nadstandardních bytových jednotek. Bude to nízkonákladová moderní stavba, která tam krásně zapadne," vysvětlil spolumajitel objektu Lukáš Klus.

Lidé záměru ale stále nevěří a budou chtít stavbě zabránit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy