Letošní léto je náročné i pro úředníky na magistrátu

Letošní léto je náročné i pro pracovníky na magistrátu. V kancelářích v Havířově mají i hodně přes třicet stupňů. Zabudovat klimatizaci, by ale stálo město desítky milionů korun.

Je to tady jako v sauně. Kolegové, co mají okna na druhou stranu, kde nesvítí, jsou na tom o něco lépe. To říkají zaměstnanci magistrátu, kteří se už nemohou dočkat, až se venku ochladí. Město může svým úředníkům ulevit jen částečně. Upravená je například pracovní doba.

“Upravili jsme její začátek a konec s tím, že zaměstnanci mohou v letních měsících začínat svou pracovní dobu už v šest hodin, kdy ještě nejsou takto teplé dny,” uvedl tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík.

Upravenou pracovní dobu zaměstnanci využívají, i tak je prý letošní léto hodně náročné.

“Skutečně ty fasády jsou vyhřáté a pracovní podmínky jsou složité,” řekl jeden z úředníků.

“Pomáhám si pitným režimem, větrákem a průvanem na chodbu,” dodala další pracovnice.

“Chtělo by to klimatizaci, obzvlášť tady pod střechou,” posteskl si další úředník.

“O klimatizaci celé budovy radnice se uvažovalo již před mnoha lety. Částka za vybudování byla hodně vysoká. Musí jim bohužel stačit větráky,” doplnil tajemník magistrátu.

Práce je náročná i pro lidi, kteří pracují pro město venku. A právě to mnozí lidé nechápou a stěžují si na to, když vidí veřejně prospěšné pracovníky sedět, či jen tak stát ve stínu.
RESIDOMO, s.r.o. - Karviná
Karviná
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Finanční úřad - uzemní pracoviště Karviná
Karviná
od 23 530 Kč/měsíc

Detail

MS UTILITIES & SERVICES a.s.
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků