Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohli na přehradě vidět práci záchranářských psů

  • Havířov,

Na Těrlické přehradě se uskutečnila preventivní akce, při které mohli lidé například vidět, jak pracují záchranářští psi. Ukázky své činnosti si připravila i vodní záchranná služba a hasiči.

Vodní záchranná služba Těrlicko, dobrovolní hasiči z Havířova a záchranná brigáda kynologů z Ostravy připravili pro širokou veřejnost ukázky svých činností. Největším zážitkem pro malé i velké byla práce se psy. Ti dokázali vytáhnout tonoucího z vody, nebo dotáhnout ke břehu člun.

"Ten reál, který děláme, tím, že to jsou záchranářští psi, je takový, že nás většinou volají až poté, kdy je velká míra pravděpodobnosti, že došlo k utonutí. V dané lokalitě má pes zjistit, zda se tam nachází pach utonulého člověka,” řekla vedoucí záchranné brigády kynologů pro MSK Martina Dostálová.

“Je to skvělá osvěta pro lidi. Mohou se podívat, co se psi učí a jak nám mohou pomoci,” uvedla jedna z návštěvnic.

“Mě se líbil ten velký pes. Zachraňoval paní, která se topila,” řekla malá dívenka.

Stěžejní práce pro psy záchranáře je ale vyhledávání ztracených lidí v těžko přístupném terénu. Vycvičení psa trvá až čtyři roky. Lidé toho ale mohli během dne vidět mnohem více.

"V rámci programu jsou na jednotlivých stanovištích lidem předávány základy chování u vody, na vodě a ne jen tam. Základy první pomoci,” objasnil Jan Kolář z Vodní záchranné služby ČČK Těrlicko.

V letošním roce prozatím vodní záchranná služba nemusela na přehradě zasahovat u vážnějšího případu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy