Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovskou desítku opět podpoří Pavel Maslák

  • Havířov,

Atlet Pavel Maslák je patronem běhu Havířovská desítka. Závod podpoří i v letošním roce a jak na autogramiádě slíbil, udělá vše proto, aby se mohl běhu sám zúčastnit.

Více než 700 lidí se zapojilo v loňském roce do běhu Havířovská desítka, který je vždy věnovaný handicapovaným sportovcům, bočistům. V přípravě je nyní čtvrtý ročník a organizátoři mají velké ambice.

"Další novinkou je, že jsme uspěli u Českého atletického svazu a závod je poprvé i mistrovstvím Moravy a Slezska v silničním běhu na deset kilometrů. Mohu prozradit, že už máme přihlášených přes 600 závodníků. Náš cíl je, že chceme atakovat tisícovku,” řekl hlavní organizátor Martin Kučera.

S během je od počátku spjat i náš vynikající atlet Pavel Maslák, který se stal patronem závodu. Do Havířova přijel vyzvat běžce, ať udělají něco pro sebe, ale i pro postižené.

"Já jsem běžel první ročník a tam bylo tak 40 lidí. Tento rok může padnout tisícovka, což je neskutečný skok za čtyři roky. Jde vidět, jak je to super. Jestli přijedu nevím, protože budu na soustředění a nevím, zda mě trenér pustí. Ale udělám proto cokoliv, abych přijel,” řekl Pavel Maslák.

"Ještě jsem neběžel, poběžím poprvé. Musím začít trénovat, abych to dokázal,” řekl mladík, který se chce zúčastnit běhu.

"V loňském roce už jsem běžel a letos také poběžím. Já jsem se dneska přišel podívat na Pavla Masláka," řekl malý běžec.

Samotný závod centrem města se poběží 14. října a snad se ho zúčastní i jeho patron Pavel Maslák.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy