Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí lidé z dětského domova dostali vlastní bydlení

  • Havířov,

Opustit dětský domov a postavit se na vlastní nohy, je pro mladé lidi velmi těžké. Dvěma studentům v Havířově pomohl soukromý vlastník, který jim zajistil bydlení. Tréninkový byt už domovu zůstane.

Jednadvacetiletá Martina Štěpánková žije pět let v dětském domově v Havířově a studuje vysokou školu. Nyní se jí splnil sen. Dostala klíče od vlastního už vybaveného bytu.

"Je to úplně neskutečný pocit, protože dva roky jsem byla týden na domově, dva týdny na kolejích v Olomouci. Jezdila jsem tam a zpátky. Budu mít vlastní byteček, kde budu mít všechny svoje věci,” vysvětlila nadšená Martina Štěpánková.

Byt i s ročním nájmem zdarma dostal dětský domov od soukromého vlastníka.

"Start mají děti těžký, protože my nejsme schopni jim zajistit byty. Tohle je ohromná příležitost. Dostali jsme dva byty. Jednak startovací byt a tréninkový byt,” řekla ředitelka domova Ladislava Hilbertová.

Klíče od startovacího bytu dostal i Marek Rozsypal, který se také už potřebuje postavit na vlastní nohy.

"Byt je nádherný v dobré čtvrti. Jsem strašně moc nadšený. Až si tady nastěhuji věci, zase to bude něco jiného,” řekl Marek Rozsypal.

Na tom, že tito mladí lidé mají nyní svůj domov, se částečně podílela i široká veřejnost.

"V létě, když probíhal Colous of Ostrava, tak jsme účastníky vozili domů a za ty místenky, které platili v autobuse tak podpořili tento projekt. A smyslem bylo najít domov někomu, kdo neměl v životě takové štěstí,” řekl generální ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj.

Společnost by takto chtěla pomoci ještě dvěma mladým lidem, pro které nyní připravuje byty.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail