Reklama

Mladí lidé z dětského domova dostali vlastní bydlení

  • 17. září 2018,
  • 15:48,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Opustit dětský domov a postavit se na vlastní nohy, je pro mladé lidi velmi těžké. Dvěma studentům v Havířově pomohl soukromý vlastník, který jim zajistil bydlení. Tréninkový byt už domovu zůstane.

Reklama

Jednadvacetiletá Martina Štěpánková žije pět let v dětském domově v Havířově a studuje vysokou školu. Nyní se jí splnil sen. Dostala klíče od vlastního už vybaveného bytu.

"Je to úplně neskutečný pocit, protože dva roky jsem byla týden na domově, dva týdny na kolejích v Olomouci. Jezdila jsem tam a zpátky. Budu mít vlastní byteček, kde budu mít všechny svoje věci,” vysvětlila nadšená Martina Štěpánková.

Byt i s ročním nájmem zdarma dostal dětský domov od soukromého vlastníka.

"Start mají děti těžký, protože my nejsme schopni jim zajistit byty. Tohle je ohromná příležitost. Dostali jsme dva byty. Jednak startovací byt a tréninkový byt,” řekla ředitelka domova Ladislava Hilbertová.

Klíče od startovacího bytu dostal i Marek Rozsypal, který se také už potřebuje postavit na vlastní nohy.

"Byt je nádherný v dobré čtvrti. Jsem strašně moc nadšený. Až si tady nastěhuji věci, zase to bude něco jiného,” řekl Marek Rozsypal.

Na tom, že tito mladí lidé mají nyní svůj domov, se částečně podílela i široká veřejnost.

"V létě, když probíhal Colous of Ostrava, tak jsme účastníky vozili domů a za ty místenky, které platili v autobuse tak podpořili tento projekt. A smyslem bylo najít domov někomu, kdo neměl v životě takové štěstí,” řekl generální ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj.

Společnost by takto chtěla pomoci ještě dvěma mladým lidem, pro které nyní připravuje byty.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu