Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti z Havířova uklízeli kolem rybníků

  • Havířov,

Studenti Střední školy Sýkorova v Havířově se pustili do úklidu nepořádku kolem Sušanských rybníků. Právě tato lokalita je cenná z hlediska životního prostředí, protože se zde vyskytují vzácní živočichové.

Je až neuvěřitelné, jak se lidé dokáží chovat k přírodě. Okolí Sušanských rybníků v Havířově je jedno velké smetiště. Dvakrát ročně se snaží životnímu prostředí ulehčit studenti Střední školy Sýkorova, ve spolupráci s odborem životního prostředí magistrátu. I tentokrát naplnili desítky pytlů různým odpadem.

“Lidé, kteří dělají ten nepořádek, tak to nemají v hlavě v pořádku,” řekl jeden ze studentů.

“Asi deseti minut jsme naplnili jeden pytel. Papíry, platy,” doplnila jeho spolužačka.

Aktivitu mladých lidí uvítal i místní rybář.

"Já si toho hodně cení a odsuzuji ty rybáře, kteří to dělají, protože není problém, když si donese plnou láhev k vodě, aby ji odnesl prázdnou,” řekl rybář.

Lokalita je významná i z hlediska živočichů, kteří zde žijí.

“Území kolem Sušanských nádrží je velmi cenné, protože se jedná o lokalitu s mnoha živočišných i rostlinných vzácných druhů a my jsme se rozhodli toto území udržovat, protože to je území, kde chodí nejen lidé, ale proto, že tady žijí rostliny a živočichové,” vysvětlil Jan Smola z odboru životního prostředí.

Kromě vodních ptáků se v lokalitě daří i plazům. Žije zde i například užovka podplamatá, která se v rámci MSK vyskytuje právě jen u Sušanských rybníků. 

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail