Studenti z Havířova uklízeli kolem rybníků

  • 21. září 2018,
  • 12:59,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Studenti Střední školy Sýkorova v Havířově se pustili do úklidu nepořádku kolem Sušanských rybníků. Právě tato lokalita je cenná z hlediska životního prostředí, protože se zde vyskytují vzácní živočichové.

Reklama

Je až neuvěřitelné, jak se lidé dokáží chovat k přírodě. Okolí Sušanských rybníků v Havířově je jedno velké smetiště. Dvakrát ročně se snaží životnímu prostředí ulehčit studenti Střední školy Sýkorova, ve spolupráci s odborem životního prostředí magistrátu. I tentokrát naplnili desítky pytlů různým odpadem.

“Lidé, kteří dělají ten nepořádek, tak to nemají v hlavě v pořádku,” řekl jeden ze studentů.

“Asi deseti minut jsme naplnili jeden pytel. Papíry, platy,” doplnila jeho spolužačka.

Aktivitu mladých lidí uvítal i místní rybář.

"Já si toho hodně cení a odsuzuji ty rybáře, kteří to dělají, protože není problém, když si donese plnou láhev k vodě, aby ji odnesl prázdnou,” řekl rybář.

Lokalita je významná i z hlediska živočichů, kteří zde žijí.

“Území kolem Sušanských nádrží je velmi cenné, protože se jedná o lokalitu s mnoha živočišných i rostlinných vzácných druhů a my jsme se rozhodli toto území udržovat, protože to je území, kde chodí nejen lidé, ale proto, že tady žijí rostliny a živočichové,” vysvětlil Jan Smola z odboru životního prostředí.

Kromě vodních ptáků se v lokalitě daří i plazům. Žije zde i například užovka podplamatá, která se v rámci MSK vyskytuje právě jen u Sušanských rybníků. 
ITS Office Technology, s.r.o.
Karviná
od 11 500 Kč do 16 000 Kč

Detail

Lichtgitter CZ spol. s r. o.
Karviná
od 120 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu