Reklama

Studenti z Havířova uklízeli kolem rybníků

  • 21. září 2018,
  • 12:59,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Studenti Střední školy Sýkorova v Havířově se pustili do úklidu nepořádku kolem Sušanských rybníků. Právě tato lokalita je cenná z hlediska životního prostředí, protože se zde vyskytují vzácní živočichové.

Reklama

Je až neuvěřitelné, jak se lidé dokáží chovat k přírodě. Okolí Sušanských rybníků v Havířově je jedno velké smetiště. Dvakrát ročně se snaží životnímu prostředí ulehčit studenti Střední školy Sýkorova, ve spolupráci s odborem životního prostředí magistrátu. I tentokrát naplnili desítky pytlů různým odpadem.

“Lidé, kteří dělají ten nepořádek, tak to nemají v hlavě v pořádku,” řekl jeden ze studentů.

“Asi deseti minut jsme naplnili jeden pytel. Papíry, platy,” doplnila jeho spolužačka.

Aktivitu mladých lidí uvítal i místní rybář.

"Já si toho hodně cení a odsuzuji ty rybáře, kteří to dělají, protože není problém, když si donese plnou láhev k vodě, aby ji odnesl prázdnou,” řekl rybář.

Lokalita je významná i z hlediska živočichů, kteří zde žijí.

“Území kolem Sušanských nádrží je velmi cenné, protože se jedná o lokalitu s mnoha živočišných i rostlinných vzácných druhů a my jsme se rozhodli toto území udržovat, protože to je území, kde chodí nejen lidé, ale proto, že tady žijí rostliny a živočichové,” vysvětlil Jan Smola z odboru životního prostředí.

Kromě vodních ptáků se v lokalitě daří i plazům. Žije zde i například užovka podplamatá, která se v rámci MSK vyskytuje právě jen u Sušanských rybníků. 
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu