Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově museli vězni při útěku plavat

  • Havířov,

Při adrenalinové soutěži Útěk v řetězech jsou dvojice spoutány pouty a musí plnit extrémní úkoly. Organizátoři vězně opravdu nešetřili. Ti museli například plavat v přehradě nebo se brodit v bahně.

Celkem 28 dvojic se přihlásilo do 10. ročníků adrenalinové soutěže Útěk v řetězech. Před startem, kdy ještě vězni nebyli spoutáni pouty, panovala dobrá nálada. Soutěžící přešel smích ve chvíli, kdy je autobus se zavázanýma očima dovezl k Těrlické přehradě. Prvním úkolem totiž bylo, přeplavat na druhý břeh. Dvojice musely být samozřejmě spoutané.

“Bylo to náročné, protože jsme museli synchronizovat plavání. Bylo to těžké,” řekl jeden ze soutěžících.

“Čekala jsem to horší, když jsem stála na startu. Voda byla docela příjemná,” popsala další soutěžící.

Jakmile se vězni převlékli, museli spěchat k dalšímu stanovišti, kde už dostali i mapu trasy. Splnit museli celkem deset úkolů.

“Když doplavou, tak budou vydýchaní a čeká na ně hned další disciplína, kde musí znova použít plíce. Musí nafouknout balónek až praskne. Teprve potom dostanou mapu. Dále na ně čekají průlezy pod silnicemi, které jsou plné bahna a vody,” řekl organizátor Milan Zupko.

Hlavní cenou byl v letošním roce vyhlídkový let historickým letadlem. Ten si nakonec užije Pavel a Klára Daňkovi z Havířova, kteří zvládli celou trasu za necelé dvě hodiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy