Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dolní Suché se nedokáží dohodnout na výstavbě hřiště

  • Havířov,

Obyvatelé v Dolní Suché v Havířově se nedokáží dohodnout, kde chtějí dětské hřiště a sepisují různé petice. A jednotní nejsou ani zastupitelé. Město ale rozhodlo, že chce koupit pozemek.

Zhruba deset let se v Havířově Dolní Suché řeší, kde se dětem postaví hřiště. Na výběru lokality se nedokáží dohodnout jak místní obyvatelé, tak zastupitelé. Vedení radnice přišlo s dalším pokusem řešení na posledním zasedání zastupitelstva. Chce koupit pozemek od soukromého vlastníka. A opět se strhla vášnivá diskuze.

"Nyní se městu naskytla skvělá příležitost koupit pozemek, který by byl právě vhodný k výstavbě tohoto dětského hřiště. Vznikly nám tady ale dvě protichůdné petice. Někteří občané jsou pro výstavbu, ale jiní, kteří bydlí v blízkosti stavby, jsou proti výstavbě,” uvedla mluvčí magistrátu Jana Kriš.

"Tento pozemek je umístění přímo mezi domy. Mezi mou parcelou a parcelou souseda. O sto metrů níž pod námi je pozemek města Havířova, o který se nikdo nestará. A ten pozemek má 13 tisíc metrů. Nám to chtějí strkat mezi naše domy,” uvedl Alois Nedojedlý.

Část obyvatel s vybranou lokalitou naopak právě souhlasí.

"A kde jinde? Vy také máte hřiště uprostřed ve městě, uprostřed zástavby. Přece nedáme dětské hřiště úplně na kraj. Dolní Suchá je dost velká, že děti, které bydlí dál, tak by to měly zas daleko,” vyjádřila svůj názor obyvatelka Dolní Suché Barbora Daňková.

Zastupitelé nakonec nabídku na odkup pozemku schválili. Při výstavbě hřiště a klidové zóny bude chtít radnice využít právě i pozemek, který je ve vlastnictví města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy