Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátorem Havířova se stane Josef Bělica za ANO

  • Havířov,

Havířov je dalším městem, kde už je o koalici rozhodnuto. Vládnout budou společně čtyři subjekty. Do křesla primátora usedne dosavadní náměstek a lídr vítězného hnutí ANO Josef Bělica.

Vyjednávání  o nové koalici v Havířově netrvalo dlouho. Vítězné hnutí ANO vsází opět na spolupráci se sociálními demokraty a KDU-ČSL, kteří kandidovali společně se STANEM. Za třetího partnera si ANO zvolilo Hnutí pro Havířov. Primátorem města bude současný náměstek Josef Bělica, který je rovněž poslancem.

"Udělali jsme průřez volebními programy, ten je široký. Jde nám o společné věci, o rozvoj města,” řekl lídr hnutí ANO Josef Bělica.

Hnutí ANO bude mít šest radních, z toho dva náměstky. Sociální demokraté pak tři a jednoho náměstka. Tím bude dosavadní primátorka.

"Náměstek pro sociální rozvoj se rozdělil zvlášť na sociální oblast a na školství, kulturu a sport. Já jsem ráda, že zůstanu na školství, protože tam jsem jako náměstkyně začínala,” uvedla dosavadní primátorka Jana Feberová (ČSSD).

Post náměstka pro investice a chytré město dostane KDU-ČSL.

“Chceme pokračovat v projektu realizace přednádražního prostoru a také se budeme snažit sehnat peníze na přestavbu ZŠ Mánesova na domov se zvláštním režimem. Chceme spolupracovat s krajem i s vládou ČR,” objasnil Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Hnutí pro Havířov bude mít jednoho uvolněného radního, který se bude věnovat sportu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy