Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy přistupují k zákazu používání mobilů

  • Havířov,

Používání mobilních telefonů je na školách velkým tématem. Například v Havířově se na některých rozhodli k úplnému zákazu. Učitelé ale v názorech nejsou jednotní.

Takto to ještě do nedávna vypadalo o přestávce snad v každé třídě. Základní škola Karolíny Světlé v Havířově se ale rozhodla říct: A dost. Podle školního řádu se mobily nyní mohou používat jen v rámci výuky.

“Potíž je hlavně o přestávce. Mládež by se měla připravit na výuku, zajít si na záchod, sníst si svačinu. Měli by komunikovat mezi sebou, ale nic takového se neděje, protože mají v rukou stále mobily,” řekl učitel ZŠ K. Světlé v Havířově Jiří Václavínek.

Mladší děti zákaz víceméně dodržují. V devátých třídách už je to horší.

“Pořád si hrajeme na mobilech, protože většina porušuje školní řád,” přiznala žákyně.

“Používají mobily skoro všichni, protože dozor tady není tak často,” dodal spolužák.

Stejný problém s používáním mobilů řešili i na jiné havířovské škole, a to na žádost rodičů. Kantoři ale při rozhodování nebyli jednotní. Nakonec zákaz platí.

"Já osobně nemám rád úplné zákazy, ale můj názor byl v menšině. Myslím si, že, naše škola s mobily problémy neměla. Já bych je o přestávce dovolil používat. Je pravda, že děti sice více komunikují, ale zároveň nám přibylo více práce při dozoru, protože děti jsou nyní více v pohybu a hrozí více nebezpečí úrazu,” řekl učitel ZŠ Gorkého Jiří Jekl.

“Dřív jsme je moc nepoužívali. Pokud si ale chce někdo něco vyřídit, tak je to blbé, že si nemůžeme zavolat,” řekla další žákyně deváté třídy.

Například v Orlové na ZŠ Ke Studánce o používání telefonů rozhoduje každý učitel individuálně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy