Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V tělocvičně na ZŠ M. Kudeříkové hrozí zřícení střechy

  • Havířov,

Tělocvična na Základní škole Marie Kudeříkové v Havířově musela být uzavřena. Podle statického posudku hrozí zřícení střechy. S opravami radnice počítá nejdříve na jaře příštího roku.

Asi všichni mají v paměti, jak se zřítila střecha nové sportovní haly v České Třebové. Naštěstí se všem sportovcům podařilo včas uniknout. Stejné nebezpečí možná hrozí i na Základní škole Marie Kudeříkové v Havířově. Střecha může spadnou kvůli špatnému technickému stavu, který odhalila sonda.

"Statik rozhodl, že není vhodné, aby tělocvična fungovala dál, protože hrozí, že by se mohla propadnout střecha. To nemůžeme dopustit a musíme dbát na bezpečnost. Tělocvična se zavřela,” řekla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

"Jsme před zimním obdobím a při napadnutí sněhu na střechu, může dle propočtu dojít k dalšímu zatížení pěti až deseti tunami,” vysvětlil ředitel školy Jiří Brabec.

Škola musela ihned vyřešit i náhradní výuku. O problémech s tělocvičnou byli informováni všichni žáci i rodiče.

"Jsem rád, že jsme se do dozvěděli brzo a že se nic nestalo. Doufám, že se bude tělocvična opravovat,” řekl jeden z žáků.

"S rekonstrukcí počítáme a připravujeme projekt. Původně jsme počítali s náklady okolo třiceti miliony korun, ale jelikož jsme přišli na to, že střecha tělocvičny je ve špatném technickém stavu, je možné, že se náklady ještě navýší," dodala mluvčí magistrátu Jana Kriš.

Určitou dobu bude trvat než se zakázka vysoutěží. Radnice proto počítá, že oprava tělocvičny by mohla nejdříve začít v květnu příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy