Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí kynologové z MSK uspěli na mistrovské soutěži

  • Havířov,

V okolí Havířova se o víkendu konalo mistrovství ČR mládeže a juniorů stopařů. Psi museli jít přesně po stopě, která byla i dvě hodiny stará. Nejvíce se dařilo soutěžícím z Moravskoslezského kraje.

Všichni tito mladí kynologové museli během roku absolvovat několik soutěží, aby se mohli kvalifikovat na mistrovství ČR stopařů. Být dobrý v tomto sportu znamená, každodenní práci psovoda a psa v terénu.

"Vzhledem k tomu, že na tomto mistrovství je jedna kategorie i dvouhodinové stopy, tak výcvik psa trvá kolem pěti let,” řekla jedna z organizátorek mistrovství Michaela Ohřálová.

Soutěž se odehrávala na loukách v okolí Havířova, protože každý pes musel mít svou čistou stopu.

“Posuzujeme jak přesně jde, jak intenzivně stopuje. Zda jde s nízkým nebo vysokým nosem. Je to sportovní záležitost a během stopy musí najít dva předměty,” vysvětlil rozhodčí Jiří Radovesnický.

Někteří soutěžící byli s výkonem svého svěřence spokojeni, jiní méně.

"Dneska jsem byla spokojena se stopou, i když tam byly drobné chyby, které se budu snažit odbourat. Věnuji se tomu čtyři roky,” řekla soutěžící Veronika Lednická.

“Mám pocit, že se snažila, nevzdala to a to je pro mě důležité. Nevím, kde byla chyba,” řekla Tereza Vajnerová.

Mladým kynologům z Moravskoslezského kraje se dařilo. Získali mistrovské tituly jak v kategorii juniorů, tak mládeže. První místo obsadili i v soutěži družstev.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy