Reklama

V Havířově na fotbalovém stadionu staví obří nádrž

  • 24. října 2018,
  • 10:09,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

V Havířově na fotbalovém stadionu začali s výstavbou velké podzemní nádrže. K tomuto kroku museli přistoupit proto, že areál přijde o užitkovou vodu na zalévání trávníků.

Reklama

Spojením těchto velkých trubek, které nyní stojí v areálu Městského fotbalového stadionu v Havířově, vznikne podzemní nádrž. Radnice řešila problém, jak zabezpečit zavlažování trávníků. Doposud bral stadion vodu z okolních šachet. Některé ale před časem ukončily  těžbu.

“Zavlažovací systém je v takové fázi, že jsme dostali oznámení od OKD, že nám zastaví přívod užitkové vody a k 31.12. skončí s dodávkou.  V současné době vidíte výstavbu zavlažovacího systému přes retenční nádrž, který by měl nahradit dodávku užitkové vody,” řekl správce stadionu Miroslav Polak.

Samotná stavba retenční nádrže nebude náročná. Obtížná ale byla přeprava trubek.

“Toto potrubí je speciální v tom, že sklolaminátové. Výroba je náročná a vyrábí se jen v Německu,” doplnil stavbyvedoucí Jiří Horák.

Do retenční nádrže se bude svádět dešťová voda ze střech tribun. V případě, že nebude dostatek srážek, automaticky se voda přečerpá ze studny. Její vyvrtání bylo rovněž součástí celého projektu, který bude stát přes pět milionů korun.

Novou technologii na stadionu odzkouší už v zimě. K samotnému zavlažování trávníků přistoupí až na jaře.

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu