Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální zařízení se chystají na nápor lidí bez domova

  • Havířov,

Zima se blíží a to je čas, aby se sociální zařízení připravila na vyšší počet lidí bez domova. V Havířově střechu nad hlavou poskytuje těmto lidem město i Armáda spásy. Zájem o služby je velký.

Kolik žije v Havířově lidí na ulici, se dá jen těžko odhadnout. Podle sociálních pracovníků jich ale budou stovky. Značná část jich využívá celoroční centra. V hojné míře pak v zimním období. Na nápor se připravuje Armáda spásy i nízkoprahové denní centrum sociálních služeb.

"V tuto chvíli je na noclehárně 15 lidí. Místa jsou volná. Pokud mrazy budou velké, otevřeme volnou židli. To je místo, za které se neplatí. Lidé mohou přijít v deset večer a přenocují v teple. Ráno pak musí odcházet,” řekl vedoucí noclehárny Armády spásy Ladislav Solana.

Následně ale mohou využít služby denního nízkoprahového centra, kde se mohou najíst, umýt, nebo si vyprat prádlo. Celá budova prošla v letošním roce rekonstrukcí.

“Když přicházejí trvalé mrazy, tak prodlužujeme provozní dobu do pozdních odpoledních hodin. Také v tuto dobu máme provoz i v sobotu a neděli,” vysvětlil vedoucí středisek sociální prevence Michal Fabián.

“Když bude hodně pršet nebo bude zima, tak tu budu chodit,” řekli klient centra.

“Je studená voda v Sušance, tak tu chodím spáchat hygienu, nějaké teplé jídlo, kafíčko,” dadal jiný klient.

První větší nápor lidí bez domova očekávají v centrech o víkendu, kdy se má ochladit. 
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 650 do 7 300 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků