Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konalo mistrovství ČR ve vzpírání

  • Havířov,

V Havířově se po mnoha letech o víkendu konalo mistrovství České republiky ve vzpírání. První místa obsadili vzpěrači, kteří se před čtrnácti dny zúčastnili i mistrovství světa.

Sportovní klub vzpírání Baník Havířov se stal v letošním pořadatelem mistrovství ČR. Pro mnohé vzpěrače jsou právě tyto závody vrcholem sezony a tak se daly očekávat skvělé výkony.

“Z té špičky, která tady bude závodit, tak určitě je to Patrik Krywult havířovský závodník. Závodí v supertěžké váze a měl by vyhrát. Je tu závodník z Horní Suché, který skončil třetí na olympiádě mládeže, což je velký úspěch,” řekl manažer SKV Baník Havířov Dalibor Klimša.

“Ještě mě čeká TOP 12. Dnes je mistrovství ČR a určitě obhájím titul,” řekl vzpěrač František Polák.

Patrik Krywult se před 14 dny vrátil z mistrovství světa, kde obsadil 16 místo. Nyní k tomu přidal ještě první z MS ČR.

“Pro mě vrchol sezony bylo určitě MS. Nebylo to úplně podle mých představ, protože jsem měl vykloubené rameno a léčím se,” řekl Patrik Krywult.

I Jiří Gasior z Bohumína se zúčastnil mistrovství světa.

"Dopadl jsem 24 a jsem spokojený, protože to byl první kvalifikační závod na olympijské hry. Konkurence byla velká,” dodal Jiří Gasior.

Osmého prosince se v Havířově budou ještě konat prestižní závody v nadhozu TOP 12. Těch se zúčastní nejsilnější borci z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy