Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé z panelového domu v Havířově mají strach z prasklin

  • Havířov,

Radnice v Havířově už několik týdnů pracuje na výstavbě parkoviště vedle vlakového nádraží. Někteří nájemníci, kteří bydlí v panelovém domě tvrdí, že jim začaly praskat stěny. Město ale vliv stavby na obytný dům vylučuje.

Tyto praskliny se objevily v bytech některých nájemníků, kteří žijí v panelovém domě na ulici Železničářů v Havířově. Lidé tvrdí, že se dal dům do pohybu, když město začalo s výstavbou parkoviště.

"Narazili na tuto stranu. Začali bagrovat, vše se otřásalo. Teď tu má přijít statik. Ať se vyjádří. Já mám strach tady bydlet,” řekla obyvatelka domu.

"Kdyby jste to zažila, to co my tady. Tři měsíce rachot, sbíječky. Já si myslím, že se to stalo proto,” dodala jiná žena.

Radnice je přesvědčena, že stavba parkoviště nemůže narušit stabilitu domu.

“V rámci naší stavby stavebník neprovedl žádné úkony, které by zasahovaly do statiky budovy. Nezasahovali jsme vůbec do základového podloží. Nedělali jsme žádné vrty, či piloty. Pokud se dům hýbe, tak se lidé musí obrátit na majitele nemovitosti. My víme, že v těsné blízkosti domu se dělal okapový chodník a anglické dvorky, ale s touto stavbou my nemáme nic společného,” řekla mluvčí magistrátu Jana Kriš.

Společnost, která dům vlastní, už situaci začala řešit.

“Jakmile jsme se dozvěděli od nájemníků, že mají nové praskliny v bytech, tak jsme udělali prohlídku v bytech, nafotili jsme praskliny a kontaktovali jsme statika, se kterým jsme již dříve spolupracovali, aby udělal prohlídku bytů a aby vyhotovil posudek,” řekla zástupkyně společnosti Šárka Vyvlečková.

Podle nájemníků jsou problémy s domem dlouhodobé. Už před lety musel být dům vyztužován.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy