Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soukromá škola chce vzdělávat sestry, kraj váhá

  • Havířov,

Soukromá škola Prigo chce v Havířově otevřít obor dětská zdravotní sestra. Odborná veřejnost, včetně ministerstva zdravotnictví, to vítá. Kraj si ale myslí, že kapacita současných škol je dostatečná.

Nemocnice se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zdravotních sester. Proto chce soukromá Vyšší odborná škola Prigo od září otevřít odbor Diplomovaná dětská sestra a to v Havířově, kde působí její sesterská Vysoká škola sociálně správní. Společnost už získala kladná stanoviska z ministerstva, hospodářské komory, Úřadu práce nebo asociace sester.

“Česká asociace sester Moravskoslezský region podpořil vznik nového oboru, protože zastáváme názor, že je třeba doplnit deficit dětských sester, je třeba, aby se na trhu objevilo více kvalifikovaných sester,” řekla předsedkyně Moravskoslezského regionu České asociace sester Renata Tydlačková.

Soukromá škola už má zajištěné i pedagogy, odborné učebny a praxi pro studenty.

"Pokud jde o výuku, tak ta probíhá z velké části na odborných pracovištích, se kterými máme prostřednictvím smluv sjednané praxe ve velkých nemocnicích a pediatrických ambulancích,” řekl zřizovatel škol Prigo Pavel Petr.

Škola potřebuje kladné stanovisko i od kraje. Ten ale tvrdí, že v současné době není o obor dostatečný zájem.

"My v rámci našich zařízení máme dostatečné kapacity v tom, abychom mohli poskytnout výuku v oboru specializovaná dětská sestra, kdy máme několik desítek míst na ostravské střední a vyšší škole. Naplněnost je v tuto dobu 19. Zájem o obor není," řekl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer (ANO).

O konečném stanovisku rozhodnou v úterý radní. Škola je připravena obor otevřít, i když s tím kraj nebude souhlasit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy