Soukromá škola chce vzdělávat sestry, kraj váhá

  • 26. listopadu 2018,
  • 12:52,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Soukromá škola Prigo chce v Havířově otevřít obor dětská zdravotní sestra. Odborná veřejnost, včetně ministerstva zdravotnictví, to vítá. Kraj si ale myslí, že kapacita současných škol je dostatečná.

Reklama

Nemocnice se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zdravotních sester. Proto chce soukromá Vyšší odborná škola Prigo od září otevřít odbor Diplomovaná dětská sestra a to v Havířově, kde působí její sesterská Vysoká škola sociálně správní. Společnost už získala kladná stanoviska z ministerstva, hospodářské komory, Úřadu práce nebo asociace sester.

“Česká asociace sester Moravskoslezský region podpořil vznik nového oboru, protože zastáváme názor, že je třeba doplnit deficit dětských sester, je třeba, aby se na trhu objevilo více kvalifikovaných sester,” řekla předsedkyně Moravskoslezského regionu České asociace sester Renata Tydlačková.

Soukromá škola už má zajištěné i pedagogy, odborné učebny a praxi pro studenty.

"Pokud jde o výuku, tak ta probíhá z velké části na odborných pracovištích, se kterými máme prostřednictvím smluv sjednané praxe ve velkých nemocnicích a pediatrických ambulancích,” řekl zřizovatel škol Prigo Pavel Petr.

Škola potřebuje kladné stanovisko i od kraje. Ten ale tvrdí, že v současné době není o obor dostatečný zájem.

"My v rámci našich zařízení máme dostatečné kapacity v tom, abychom mohli poskytnout výuku v oboru specializovaná dětská sestra, kdy máme několik desítek míst na ostravské střední a vyšší škole. Naplněnost je v tuto dobu 19. Zájem o obor není," řekl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer (ANO).

O konečném stanovisku rozhodnou v úterý radní. Škola je připravena obor otevřít, i když s tím kraj nebude souhlasit.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu