Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ohňostroj ohrožuje zdraví, zaznělo v Havířově

  • Havířov,

Ohňostroje mohou vážně poškodit zdraví. Tak to zaznělo od jednoho zastupitele na zasedání v Havířově, který navrhoval jejich zrušení. Ostatní své kolegy ale nepřesvědčil.

Součástí velkých městských akcí v Havířově je i ohňostroj. Ne jinak tomu bylo i během rozsvícení vánočního stromu. Na zasedání zastupitelstva ale zazněl názor, že ohňostroje znečišťují životní prostředí a mohou i lidem ublížit.

“Jedná se například o látky typu dioxinu, arzénu a jiných těžkých kovů, které jsou hodně nebezpečné pro lidský organismus. Navíc se navážou na drobné částečky prachu, které se tvoří při pyrotechnické zábavě a lidé to vdechují a dostává se to do organismu,” řekl zastupitel Jan Nezhyba (Piráti).

Město se prozatím ohňostroje rušit nechystá.

“Já si myslím, že lidi si to žádají a obzvlášť ti malí mají rádi petardy a užijí si to. A pokud je to ještě podložené hudebním doprovodem, tak je to nádherné,” řekla náměstkyně pro školství Jana Feberová (ČSSD).

“Dělá se to pro děti i dospělé. Mohlo by se to trochu ztlumit,” řekl obyvatel Havířova.

“Já si myslím, že jednou za čas se nic nestane. Pokud to není každý den,” dodala jiná obyvatelka Havířova.

V Havířově bude tradičně i novoroční ohňostroj. Radnice se ale nebrání diskuzi nad tím, zda nevymyslet i jiný program, který by byl pro lidi atraktivní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy