Ohňostroj ohrožuje zdraví, zaznělo v Havířově

  • 4. prosince 2018,
  • 12:17,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Ohňostroje mohou vážně poškodit zdraví. Tak to zaznělo od jednoho zastupitele na zasedání v Havířově, který navrhoval jejich zrušení. Ostatní své kolegy ale nepřesvědčil.

Reklama

Součástí velkých městských akcí v Havířově je i ohňostroj. Ne jinak tomu bylo i během rozsvícení vánočního stromu. Na zasedání zastupitelstva ale zazněl názor, že ohňostroje znečišťují životní prostředí a mohou i lidem ublížit.

“Jedná se například o látky typu dioxinu, arzénu a jiných těžkých kovů, které jsou hodně nebezpečné pro lidský organismus. Navíc se navážou na drobné částečky prachu, které se tvoří při pyrotechnické zábavě a lidé to vdechují a dostává se to do organismu,” řekl zastupitel Jan Nezhyba (Piráti).

Město se prozatím ohňostroje rušit nechystá.

“Já si myslím, že lidi si to žádají a obzvlášť ti malí mají rádi petardy a užijí si to. A pokud je to ještě podložené hudebním doprovodem, tak je to nádherné,” řekla náměstkyně pro školství Jana Feberová (ČSSD).

“Dělá se to pro děti i dospělé. Mohlo by se to trochu ztlumit,” řekl obyvatel Havířova.

“Já si myslím, že jednou za čas se nic nestane. Pokud to není každý den,” dodala jiná obyvatelka Havířova.

V Havířově bude tradičně i novoroční ohňostroj. Radnice se ale nebrání diskuzi nad tím, zda nevymyslet i jiný program, který by byl pro lidi atraktivní.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu