Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení havířovské radnice rozdalo vánoční dárky

  • Havířov,

Zástupci města v Havířově každým rokem před vánocemi navštíví několik speciálních zařízení, kde rozdají dárky. Tentokrát dětem, ale i postiženým dospělým lidem nakoupili věci v hodnotě 150 tisíc korun.

Tyto velmi postižené děti žijí v zařízení Benjamín vedle havířovské nemocnice. I přes svá onemocnění, mnohé děti vnímají Vánoce. Proto se radnice rozhodla, že obdaruje dárky i toto krajské zařízení.

“Jsou to všechno zařízení, kde pracují neskuteční lidé. Když má člověk možnost vidět život ve své realitě, tak pochopí, že peníze nejsou všechno. My jsme se rozhodli, že se pokusíme dětem zpříjemnit Vánoce,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

“Velkou radost jsme měli i z toho, že jsme si mohli vybrat, co bychom pro děti chtěli. Nebyli jsme ničím omezováni. Takže jsme koupili především rádia s CD přehrávačem, dále pomůcky, které pomohou dětem rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti,” objasnila vedoucí střediska Benjamín Havířov Taťána Chmielová.

Dárky tradičně dostali i ve Čtyřlístku, oční školce, Santé, Azylovém domě pro matky s dětmi nebo v dětském domově.

“Jsme rádi, že na nás magistrát myslel i v letošním roce. Děti si přály dárečky, my jsme to poslali Ježíškovi na magistrát a myslím si, že děti budou spokojené a hlavně hodně překvapené,” dodala ředitelka dětského domova Ladislava Hilbertová.

Dárky si děti ale rozbalí až opravdu 24. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail