Reklama

Vedení havířovské radnice rozdalo vánoční dárky

  • 14. prosince 2018,
  • 12:30,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Zástupci města v Havířově každým rokem před vánocemi navštíví několik speciálních zařízení, kde rozdají dárky. Tentokrát dětem, ale i postiženým dospělým lidem nakoupili věci v hodnotě 150 tisíc korun.

Reklama

Tyto velmi postižené děti žijí v zařízení Benjamín vedle havířovské nemocnice. I přes svá onemocnění, mnohé děti vnímají Vánoce. Proto se radnice rozhodla, že obdaruje dárky i toto krajské zařízení.

“Jsou to všechno zařízení, kde pracují neskuteční lidé. Když má člověk možnost vidět život ve své realitě, tak pochopí, že peníze nejsou všechno. My jsme se rozhodli, že se pokusíme dětem zpříjemnit Vánoce,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

“Velkou radost jsme měli i z toho, že jsme si mohli vybrat, co bychom pro děti chtěli. Nebyli jsme ničím omezováni. Takže jsme koupili především rádia s CD přehrávačem, dále pomůcky, které pomohou dětem rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti,” objasnila vedoucí střediska Benjamín Havířov Taťána Chmielová.

Dárky tradičně dostali i ve Čtyřlístku, oční školce, Santé, Azylovém domě pro matky s dětmi nebo v dětském domově.

“Jsme rádi, že na nás magistrát myslel i v letošním roce. Děti si přály dárečky, my jsme to poslali Ježíškovi na magistrát a myslím si, že děti budou spokojené a hlavně hodně překvapené,” dodala ředitelka dětského domova Ladislava Hilbertová.

Dárky si děti ale rozbalí až opravdu 24. prosince.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Artur Hubert Bizoń
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu