Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Převozy opilců dělají problémy strážníkům i nemocnicím

  • Havířov,

Havířov je druhé největší město v kraji. Přesto zde chybí záchytná stanice. To vadí městské policii, která musí asistovat při převozech opilých lidí do Karviné. Problém s převozy má i nemocnice.

Až 600 opilých lidí ročně je z havířovské a karvinské nemocnice převezeno na záchytnou stanici. Kvůli agresi musí často zdravotníkům asistovat strážníci. To se nelíbí městské policii v Havířově. Přichází tak o hlídky, které by měly být primárně v ulicích.

“Zatěžuje nás to, protože ve chvíli, kdy jedeme do Karviné, tak je dvě a půl hodiny auto pryč. Než se připraví, než toho člověka převezou, vrátí se zpět. Když jedou do Opavy, tak je půl směny pryč,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Doprovod často zabezpečuje i policie. Nemá však povinnost převážet opilého, pokud není agresivní.

“Pokud osoba, která je dopravována na záchytnou stanici bezprostředně ohrožuje zdravotnický personál a ten tomu nemůže zabránit vlastními silami, tak policie poskytne nezbytnou součinnost,” doplnil mluvčí PČR Karviná Miroslav Kolátek

Převozy na záchytnou stanici dělají problémy i samotným nemocnicím. I je to stojí čas a peníze. Ročně zhruba 450 tisíc korun.

“Nemocnice převáží opilce na záchytku svými sanitkami, které by v tu dobu měly být určitě někde jinde. A jak to nikdo nezaplatí městské policii, tak to nikdo nezaplatí nemocnici. Pokud potřebujeme převést opilce z nemocnice na záchytku, tak prioritně zajišťujeme převoz bezpečnostní službou,” vysvětlil ředitel NsP Havířov Jiří Matěj.

Řešením by mohlo být zřízení pokoje pro záchytku přímo v areálu havířovské nemocnice. Právě na toto téma chtějí vést zúčastněné strany jednání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy