Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Defibrilátor zachránil v nákupním centru muži život

  • Havířov,

Zaměstnanci nákupního centra v Havířově zachránili zákazníkovi, který zkolaboval život. Ještě před příjezdem rychlé záchranné služby použili defibrilátor a zahájili oživování.

Nákupní centra navštíví denně tisíce lidí. Občas se stane, že někdo z návštěvníků zkolabuje. V havířovském Globusu se stal vážný případ. Muž dostal zřejmě infarkt. V tu chvíli záleželo na každé minutě. V hypermarketu mají naštěstí defibrilátor.

“Prvně jsme kontrolovali puls s tím, že už mě naváděla paní ze záchranky. Pan nedýchal, byl modrý. Nemohla jsem nahmatat puls. Začali jsme provádět masáž srdce. Pak jsem jí řekla, že máme defibrilátor,” řekla vedoucí úseku Vlaďka Kokindová.

Zaměstnanci přístroj použili úplně poprvé. Pomáhali i zákazníci.

“Ve spolupráci s lékařkou, která v daný moment poskytovala masáž srdce, jsme za použití hlasového navádění přístroje přiložili elektrody a po vyhodnocení jsme pacientovi dali výboj,” doplnil vedoucí oddělení Richard Kudela.

Defibrilátor mají od minulého roku všechny pobočky tohoto obchodního řetězce.

“Proškolení jsou všichni vedoucí zaměstnanci, všichni pochopili, jak snadno přístroj používat,” doplnila ředitelka Globusu v Havířově Renáta Čechmanová

Podle našich informací, další velké řetězce ve městě defibrilátory prozatím nemají. Na místo vždy ihned volají rychlou záchrannou službu.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail