Reklama

Defibrilátor zachránil v nákupním centru muži život

  • 28. března 2019,
  • 12:56,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Zaměstnanci nákupního centra v Havířově zachránili zákazníkovi, který zkolaboval život. Ještě před příjezdem rychlé záchranné služby použili defibrilátor a zahájili oživování.

Reklama

Nákupní centra navštíví denně tisíce lidí. Občas se stane, že někdo z návštěvníků zkolabuje. V havířovském Globusu se stal vážný případ. Muž dostal zřejmě infarkt. V tu chvíli záleželo na každé minutě. V hypermarketu mají naštěstí defibrilátor.

“Prvně jsme kontrolovali puls s tím, že už mě naváděla paní ze záchranky. Pan nedýchal, byl modrý. Nemohla jsem nahmatat puls. Začali jsme provádět masáž srdce. Pak jsem jí řekla, že máme defibrilátor,” řekla vedoucí úseku Vlaďka Kokindová.

Zaměstnanci přístroj použili úplně poprvé. Pomáhali i zákazníci.

“Ve spolupráci s lékařkou, která v daný moment poskytovala masáž srdce, jsme za použití hlasového navádění přístroje přiložili elektrody a po vyhodnocení jsme pacientovi dali výboj,” doplnil vedoucí oddělení Richard Kudela.

Defibrilátor mají od minulého roku všechny pobočky tohoto obchodního řetězce.

“Proškolení jsou všichni vedoucí zaměstnanci, všichni pochopili, jak snadno přístroj používat,” doplnila ředitelka Globusu v Havířově Renáta Čechmanová

Podle našich informací, další velké řetězce ve městě defibrilátory prozatím nemají. Na místo vždy ihned volají rychlou záchrannou službu.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu