Reklama

V Havířově se staví Národní centrum stolního tenisu

  • 20. května 2019,
  • 11:49,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

V Havířově se staví Národní centrum stolního tenisu, kde se budou pod jednou střechou připravovat čeští reprezentanti. Kapacita umožní i pořádání velkých mezinárodních turnajů.

Reklama

Česká špička ve stolním tenise si o víkendu vybojovala postup na mistrovství Evropy, a to zejména vítězstvím nad Maďary. Nyní se pro sportovce staví v Havířově Národní centrum stolního tenisu.

“My už dneska máme v Havířově největší reprezentační centrum. Tady se ale kapacita pro trénink zdvojnásobí a v případě mezinárodních akcí, které také plánujeme, budeme schopni postavit až 24 stolů. V ČR není žádná taková hala a v rámci Evropy také bude jedna z největších,” řekl manažer SKST Baník Havířov Nikolas Endal.

Součástí projektu je i výstavba budovy, kde budou mít sportovci zázemí. Práce začnou v létě.

“V tuto chvíli máme dvě centra a potom máme ještě taková podcentra. V tomto regionu je více klubů, kde se trénuje a určitě by bylo na místě vznik takového centra, aby se hráči sjížděli do jednoho místa a trénovali společně. Jedině sjednocením kvality, můžeme vytvářet výsledky,” vysvětlil výhody centra reprezentační trenér Josef Plachý.

“Bude to znamenat to, že hala bude neustále k dispozici. Pro hráče vznikne i lepší ubytování, než tady,” dodal reprezentant Pavel Širuček.

Celý projekt vyjde na více než sto milionů korun.
BIDFIB group s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

POLYTEX COMPOSITE, s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu