Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se staví Národní centrum stolního tenisu

  • Havířov,

V Havířově se staví Národní centrum stolního tenisu, kde se budou pod jednou střechou připravovat čeští reprezentanti. Kapacita umožní i pořádání velkých mezinárodních turnajů.

Česká špička ve stolním tenise si o víkendu vybojovala postup na mistrovství Evropy, a to zejména vítězstvím nad Maďary. Nyní se pro sportovce staví v Havířově Národní centrum stolního tenisu.

“My už dneska máme v Havířově největší reprezentační centrum. Tady se ale kapacita pro trénink zdvojnásobí a v případě mezinárodních akcí, které také plánujeme, budeme schopni postavit až 24 stolů. V ČR není žádná taková hala a v rámci Evropy také bude jedna z největších,” řekl manažer SKST Baník Havířov Nikolas Endal.

Součástí projektu je i výstavba budovy, kde budou mít sportovci zázemí. Práce začnou v létě.

“V tuto chvíli máme dvě centra a potom máme ještě taková podcentra. V tomto regionu je více klubů, kde se trénuje a určitě by bylo na místě vznik takového centra, aby se hráči sjížděli do jednoho místa a trénovali společně. Jedině sjednocením kvality, můžeme vytvářet výsledky,” vysvětlil výhody centra reprezentační trenér Josef Plachý.

“Bude to znamenat to, že hala bude neustále k dispozici. Pro hráče vznikne i lepší ubytování, než tady,” dodal reprezentant Pavel Širuček.

Celý projekt vyjde na více než sto milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy