Lidem v Havířově se nelíbí nové nájemní podmínky

  • 12:02,
  • Havířov,

Některým nájemníkům v Havířově, kteří mají smlouvu na dobu určitou, se nelíbí, že musí zaplatit 3 600 korun za notářskou jistinu. Svůj názor přišli vyjádřit i na zasedání zastupitelstva. Město si za svým rozhodnutím stojí.

Vystěhovat neplatiče soudní cestou je zdlouhavé a nákladné. Proto se radnice v Havířově rozhodla, že nájemníci se smlouvou na dobu určitou, musí zaplatit za notářský zápis. Tím nájemník souhlasí s případným exekučním řešením. To se ale některým lidem nelíbí.

“Je to vydírání. Když mi někdo napíše oficiální dopis, že buď zaplatím a podepíšou mi další nájemní smlouvu, nebo nezaplatím a můžu jít, tak je to vydírání,” řekla jedna nájemnice.

“Vždy jsem platil, nikdy jsem nedlužil ani korunu. A teď mám někomu platit? Pro mě to je likvidační a nátlak,” dodal starší muž.

Město tvrdí, že obavy lidí jsou zbytečné.

“Neznamená to automaticky, že člověk měsíc nezaplatí nájemné a okamžitě na něho půjde exekutor. To není pravda. I my musíme dodržovat platné zákony. Pravděpodobně bude muset vzniknou tříměsíční dluh, abychom mohli uplatnit tuto položku,” vysvětlil zastupitel a jednatel společnosti MRA Róbert Masarovič (ANO).

Nájemníkům se nelíbí ani cena za notářský zápis, která činí 3 630 korun.

“Notáři pracují podle notářských tabulek. Já můžu dělat výběrových řízení kolik chci a oni mi všichni dají stejnou cenu. My jsme oslovili několik notářů tady v okolí a jen jedna notářka byla ochotná k nám jezdit do firmy,” dodal Masarovič (ANO).

Město spravuje zhruba 7,5 tisíce bytů. Nové podmínky, které se týkají i úpravy výše nájemného, už podepsalo 97% lidí.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 18:00 - 6:55
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků