Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidem v Havířově se nelíbí nové nájemní podmínky

  • Havířov,

Některým nájemníkům v Havířově, kteří mají smlouvu na dobu určitou, se nelíbí, že musí zaplatit 3 600 korun za notářskou jistinu. Svůj názor přišli vyjádřit i na zasedání zastupitelstva. Město si za svým rozhodnutím stojí.

Vystěhovat neplatiče soudní cestou je zdlouhavé a nákladné. Proto se radnice v Havířově rozhodla, že nájemníci se smlouvou na dobu určitou, musí zaplatit za notářský zápis. Tím nájemník souhlasí s případným exekučním řešením. To se ale některým lidem nelíbí.

“Je to vydírání. Když mi někdo napíše oficiální dopis, že buď zaplatím a podepíšou mi další nájemní smlouvu, nebo nezaplatím a můžu jít, tak je to vydírání,” řekla jedna nájemnice.

“Vždy jsem platil, nikdy jsem nedlužil ani korunu. A teď mám někomu platit? Pro mě to je likvidační a nátlak,” dodal starší muž.

Město tvrdí, že obavy lidí jsou zbytečné.

“Neznamená to automaticky, že člověk měsíc nezaplatí nájemné a okamžitě na něho půjde exekutor. To není pravda. I my musíme dodržovat platné zákony. Pravděpodobně bude muset vzniknou tříměsíční dluh, abychom mohli uplatnit tuto položku,” vysvětlil zastupitel a jednatel společnosti MRA Róbert Masarovič (ANO).

Nájemníkům se nelíbí ani cena za notářský zápis, která činí 3 630 korun.

“Notáři pracují podle notářských tabulek. Já můžu dělat výběrových řízení kolik chci a oni mi všichni dají stejnou cenu. My jsme oslovili několik notářů tady v okolí a jen jedna notářka byla ochotná k nám jezdit do firmy,” dodal Masarovič (ANO).

Město spravuje zhruba 7,5 tisíce bytů. Nové podmínky, které se týkají i úpravy výše nájemného, už podepsalo 97% lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy