Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Podlesí vznikla další nová parkovací místa

  • Havířov,

V městské části Havířov-Podlesí, konkrétně v Šrámkově ulici, vznikla další nová parkovací místa. Do konce roku má radnice v plánu výstavbu ještě dalších stání.

Ještě do nedávna lidé v blokové části ve Šrámkově ulici parkovali kde se dalo, stáli i na trávě. Radnice se na tuto lokalitu zaměřila. Nyní zde vznikla nová parkovací stání.

“Ta situace tady nebyla s tím parkováním utěšená a já si myslím, že každý, kdo se dneska podívá, jak to tady vypadá, musí být spokojený. Je tady skoro třicet nových parkovacích míst, které vznikly v blokové lokalitě. Celý projekt stál skoro šest milionů korun. Lokality vybíráme podle priorit, závažnosti a podle toho, jak moc v dané lokalitě bydlí lidí. Je to druhé parkoviště, které otevíráme v krátké době a budeme v tom pokračovat,” uvedl primátor města Josef Bělica (ANO).

A to nejen v části Podlesí. Ročně by město chtělo postavit až 200 parkovacích míst.

“My víme, že parkování je problém. Snažíme se budovat nová parkoviště. Ještě letos nás čeká parkoviště na ulici Balzacova a také na ulici V Parku naproti magistrátu. Příští rok také plánujeme nová parkoviště a chtěli bychom ročně postavit zhruba 200 parkovacích míst,” doplnil náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy