Na Podlesí vznikla další nová parkovací místa

  • 12:36,
  • Havířov,

V městské části Havířov-Podlesí, konkrétně v Šrámkově ulici, vznikla další nová parkovací místa. Do konce roku má radnice v plánu výstavbu ještě dalších stání.

Ještě do nedávna lidé v blokové části ve Šrámkově ulici parkovali kde se dalo, stáli i na trávě. Radnice se na tuto lokalitu zaměřila. Nyní zde vznikla nová parkovací stání.

“Ta situace tady nebyla s tím parkováním utěšená a já si myslím, že každý, kdo se dneska podívá, jak to tady vypadá, musí být spokojený. Je tady skoro třicet nových parkovacích míst, které vznikly v blokové lokalitě. Celý projekt stál skoro šest milionů korun. Lokality vybíráme podle priorit, závažnosti a podle toho, jak moc v dané lokalitě bydlí lidí. Je to druhé parkoviště, které otevíráme v krátké době a budeme v tom pokračovat,” uvedl primátor města Josef Bělica (ANO).

A to nejen v části Podlesí. Ročně by město chtělo postavit až 200 parkovacích míst.

“My víme, že parkování je problém. Snažíme se budovat nová parkoviště. Ještě letos nás čeká parkoviště na ulici Balzacova a také na ulici V Parku naproti magistrátu. Příští rok také plánujeme nová parkoviště a chtěli bychom ročně postavit zhruba 200 parkovacích míst,” doplnil náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).
Gospelové Vánoce v Orlové

Dnes 17:00 - 9:38
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Zítra 18:00 - 14.12. 9:38
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků