Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se pyšní novým skateparkem a lezeckou stěnou za 30 milionů

  • Havířov,

V Havířově otevřeli nový velký skatepark pro sportovce, ale i širokou veřejnost. V areálu se nachází i velká lezecká stěna, dráha pro koloběžky nebo workoutová sestava.

Havířov je dalším městem, které se může pochlubit špičkovým skateparkem. Ten vznikl v centru města na pozemku, který dlouhé roky ležel ladem. Do nového sportovního komplexu město investovalo 30 milionů korun.

“Jsou to dobře vynaložené prostředky. Sami vidíte, že už při otevření čekaly zástupy dětí a lidí, kteří si tady chtějí zasportovat. Máme tady krásnou část workoutovou, lezeckou stěnu, skate prostor, bazény, které splňují přísné podmínky pro pořádání soutěží ve skateboardu,” uvedl primátor města Josef Bělica (ANO).

Skatepark byl dělaný na míru přímo sportovcům z místního sdružení.

"My jsme dostali od pana architekta zadanou plochu a tvar celého skateparku. Na nás bylo, abychom dopasovali překážky, aby dávaly smysl. Aby byla jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé,” doplnil předseda Skate spolku Havířov Petr Vašut.

"Finální verze se mi velice líbí. Kluci se našim požadavkům přizpůsobili. Všechno vyladili jak nejlépe mohli. Díky tomuto skateparku bude více možností pro ty mladší. Více budou jezdit na závody, protože tady mají na čem trénovat,” dodal člen spolku Daniel Vojtaš.

O areál se bude starat Správa sportovních a rekreačních zařízení. Už v srpnu se v skateparku budou pořádat první velké závody.

"Zapsaný skateboardový spolek tady pořádá hned 10. srpna skateboardový pohár a následující den se jedou ještě jiné závody, takže kromě toho, že areál je přístupný celé veřejnosti, tak se tady bude konat organizovaná a velmi vysoce sportovní činnost,” doplnil radní pro sport Daniel Vachtarčík (HpH).

Radnice projekt přihlásila na ministerstvu školství a má přislíbenou dotaci ve výši 15 milionů korun. 
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Ferdinand Koiš - provozovna
Orlová
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků