Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nebudu jíst ani pít, dokud mi Úřad práce nepomůže, říká zoufalý muž z Havířova

  • Havířov,

Dvaašedesátiletý muž z Havířova se rozhodl držet hladovku kvůli sporu s německým a českým úřadem práce. Už několik měsíců žije bez finančních prostředků. Česká strana ale tvrdí, že nepochybila.

Už nemám důvod žít. To jsou slova pana Karla Barnišina z Havířova, který se rozhodl držet hladovku. Muž pracoval několik let jako elektrikář v Německu. Tam onemocněl a byl v pracovní neschopnosti. Po návratu do České republiky se zaevidoval na úřadu práce. Už ale více než osm měsíců je bez finanční podpory, kterou mu nechce přiznat ani německá ani česká strana.

“Nikdo mi nepomohl, kromě mé rodiny a známých. Musel jsem si půjčit, zadlužil jsem se a ty peníze chci zpátky. Já trvám na dávkách, které mi má povinnost vyplatit buď německý, nebo český úřad. Trvá to dlouho, proto jsem se rozhodl k tomuto radikálnímu řešení. Bez jídla, bez pití, protože by to jinak trvalo dlouho a na to nemám zdravotně,” řekl Karel Barnišin.

Muže přišla na ulici podpořit i paní Janina Mrózková, protože její syn měl také problémy s úřadem práce.

“Syn mi řekl, pokud máš čas, běž podpořit tohoto pána. Oni na úřadu neumí jednat s lidmi, nezáleží jim na nich,” popsala své zkušenosti s úřady paní Janina Mrózková.

Pan Karel, který má také vážné zdravotní problémy, o své hladovce informoval i úřad práce. Ten prý mu nepomůže, protože musí jednat podle platné legislativy. Oficiální vyjádření úřadu práce se nám prozatím nepodařilo získat. Problém je prý ale ten, že muž nedoložil výpověď z pracovního poměru. Případem se chce zabývat i vedení radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy