Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za pavouka z PET lahví si děti zahrají únikovou hru

  • Havířov,

Základní škola Generála Svobody se v letošním roce přihlásila do soutěže o nejlepší sochu vytvořenou z PET lahví. Za svého pavouka získala od Technických služeb poukaz na únikovou hru.

V letošním roce se mohly školy zapojit do soutěže o nejlepší sochu vyrobenou z pet lahví, která byla vyhlášena v rámci Dne technických služeb.

“Oslovili jsme všechny školy, je jich velké množství a přihlásily pouze čtyři, což je smutné. Nicméně ty čtyři školy a ty výrobky těch škol, stály za to. Já si myslím, že nejen vítězné škole, ale i těm ostatním patří poděkování. My jsme jim to samozřejmě nějakým způsobem dali na vědomí, ale vyhrát může jenom jeden a to byla škola Generála Svobody. Jejich socha splňuje přísné parametry uměleckého díla,“ řekl ředitel Technických služeb Havířov Ludvík Martinek.

Sochu pavouka tvořily dvě třídy. Nicméně s nošením PET lahví pomáhala celá škola. Z prvního místa mají všechny děti radost. Za odměnu dostaly od technických služeb poukaz na únikovou hru.

“Celá ta tvorba nám přibližně trvala tři týdny opravdu intenzivního tvoření, kdy jsme pořád spekulovali, měnili, jak to slepit, jak to přilepit, protože tavné pistole samozřejmě nemohly být, tak jsme lepili lepícími páskami, takže jsme pak obíhali školy, učitelky, ať nám pomůžou. Bylo užito okolo pěti set lahví. Na jednu nohu přišlo okolo pětadvaceti, jak jsme to tak přibližně počítali. Děti nám je nosily. Když jsme chtěli červené, nosili červené apod. Myslím si, že se do toho nejen naše třída, ale i celá škola úspěšně zapojila,“ uvedla učitelka Pavla Rudzká.

“Bylo to celkem náročný, ale stálo to za to. Udělali jsme si radost. Má se třídit, aby naše země nebyla znečištěná. Je super, že jsme vyhráli únikovou hru,“ vyjádřil se tvůrce sochy z PET lahví.

“Na únikové hře se řeší různé úkoly, abychom mohli z dané místnosti uniknout. Myslím, že se všichni těší. Viděla jsem tam všechny sochy a byly stejně krásné ,jako ty naše,“ dodala další tvůrkyně sochy z PET lahví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy