Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Mateřinka má díky dárcům nové hřiště

  • Havířov,

Soukromá Mateřská škola Mateřinka na Šumbarku je mezi dětmi a rodiči velmi oblíbená. Školka potřebovala pomoct s přestavbou malého hřiště. Projekt finančně podpořila i Městská realitní agentura.

Takto vypadalo hřiště v zahradě soukromé Mateřské školy Mateřinka. Kvůli povrchu byl vždy jen krůček od úrazu. Kde ale vzít peníze na nové? Ředitelka oslovila různé organizace a tohle je výsledek.

“Mateřinka je tady 25 let a kolaudace prostoru, který patří městu, byl kolaudován v roce 1960 a to už samo mluví za sebe, že už to potřebovalo nějaké vylepšení. Betonová plocha byla lákadlo pro jízdu na koloběžce anebo na nějaké proběhnutí a skončilo to buď odřenou bradou, nebo kolenem a nikdy se mi nepodařilo dát dohromady tolik peněz, kolik na to hřiště je potřeba, 300 až 400 tisíc. Takže letos mi trošičku ponouklo to, že slavíme 25 let a tak jsem oslovila rodiče, asi třicet firem a z toho šest firem se přidalo. Škemrala jsem na městě, co se do mě vešlo a tak jsme dali dohromady za měsíc 300 tisíc a teď se radujeme,“ řekla ředitelka MŠ Mateřinka Pavla Dedková.

Školku podpořila i MRA.

“Městská realitní agentura každý rok přispívá na sportovní nebo kulturní akce, letos jsme se rozhodli podpořit i MŠ Mateřinka, která nás oslovila a její žádost nám připadala smysluplná a chtěli jsme udělat tohle krásné sponzorské gesto. Podpořili jsme je částkou 125 tisíc. Chtěli jsme, aby se děti cítily bezpečně na svém novém hřišti, aby to bylo pro ně hezké a myslíme si, že to určitě splnilo účel,“ dodal jednatel společnosti MRA Jiří Lankočí.

Během zahradní party si děti užily nejen nového hřiště, ale i bohatého programu. Radost mají i rodiče.

“Je to krásné, mám tady dceru už tři roky a další dcera tady bude nastupovat, takže jsem ráda, že hřiště se pořád zvelebuje a je to příjemná změna,“ řekla spokojená maminka

“Mě se to tady moc líbí, na starém hřišti byla samá rozbitá kolena, když teď spadneme, tak to bude aspoň do měkkého,“ dodaly děti.

Mateřská škola by chtěla ve zvelebování zahrady pokračovat. Potřebuje nové chodníky, nebo další bezpečné dopadové plochy. Školka věří, že jí dobří lidé opět pomohou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy