Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Točité ulici vzniklo přes padesát parkovacích míst

  • Havířov,

Obyvatelé dlouhodobě trápí nedostatek parkovacích míst. Nyní se problém podařil vyřešit v Točité ulici. Celkově během roku vznikne v různých částech města 200 nových parkovacích stání.

Z parkování v této lokalitě jsem byli zoufalí. To říkají obyvatelé v okolí Točité ulice. Nyní zaparkovat v podstatě není problém a to díky novým stáním.

“Hodně to vítáme, byl to děs a hrůza, jak se tu parkovalo, jsme spokojení,“

“Je to o hodně lepší samozřejmě, ale nicméně těch parkovacích míst je pořád málo,“ uvedli místní obyvatelé.

“Ať postavíme parkoviště v Havířově kdekoli, tak bude důležité. Tahle lokalita byla mezi prioritami, protože navazuje na horní gymnázium a na základní školu, takže v této lokalitě nárazově byl velký problém zaparkovat a jak jsem dnes říkal, tak tady budeme v nejbližší době stavět další parkoviště na ulici Balzacova, takže si myslím, že celá tato lokalita to pozná v tom příjemném,“ řekl primátor města Havířova Josef Bělica (ANO).

“Stavba měla trvat 120 kalendářních dní, ale byla o měsíce uspíšena, z čeho jsme velmi rádi. Součástí stavby byla i výstavba veřejného osvětlení a odvodnění parkoviště,“ dodala vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Nové parkovací místa se staví i v jiných lokalitách.

“Další parkoviště je na ulici Šrámkově, kde věříme, že příští měsíc budeme také slavnostně otevírat toto parkoviště. Ještě nás čeká jedno parkoviště před magistrátem. V tomto kalendářním roce bychom chtěli vybudovat čtyři parkoviště celkově cca 200 nových parkovacích míst v Havířově,“ uvedl náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy